Nicolas Cage zagra główną rolę w ekranizacji „Koloru z przestworzy” H.P. Lovecrafta

29 stycznia 2019


Howard Philips Lovecraft zyskał nieśmiertelność za sprawą swoich literackich dzieł. Filmowcy jednak ze zmiennym szczęściem radzą sobie z adaptacjami jego twórczości. Z Hollywood dobiegają właśnie wieści o kolejnej planowanej ekranizacji, tym razem na podstawie opowiadania „Kolor z przestworzy”. Znamy już reżysera oraz obsadę widowiska.

Adaptacją opowiadania Samotnika z Providence zajmie się zespół producentów z firmy SpectreVision. Amerykanie swoją obecność na rynku zaznaczyli realizacją nietypowego, za to bardzo dobrze ocenianego horroru „Mandy” z Nicolasem Cage’em (na zdj.). I to właśnie ten popularny niegdyś aktor, znany chociażby z „Ptaśka”, „Dzikości serca” czy „Zostawić Las Vegas”, wcieli się w jedną z głównych ról w „Kolorze z przestworzy”. W obsadzie znajdą się również Tommy Chong, Joely Richardson, Elliot Knight, Julian Hilliard i Q’Orianka Kilcher. Reżyserem ma być południowoafrykański filmowiec Richard Stanley, twórca „Diabelskiego pyłu” i „Hardware’a”. To będzie jego pierwszy pełnometrażowy film fabularny od ponad dwudziestu lat. Zdjęcia do ekranizacji utworu Lovecrafta mają rozpocząć się już w marcu 2019 roku.

Opublikowane po raz pierwszy w 1927 roku na łamach „Amazing Stories” opowiadanie „Kolor z przestworzy” opisuje historię rodziny Gardnerów, amerykańskich rolników, na których pole spada tajemniczy meteoryt mający zadziwiające właściwości. Po pewny czasie wszelka fauna i flora wokół domu zaczyna ulegać przedziwnym mutacjom. Rośliny przybierają dziwne kształty i kolory, a owoce rodzą się niejadalne. Z kolei zwierzęta zapadają na dziwną chorobę, która wkrótce dotyka również ludzi. Ekranizacja Richarda Stanleya będzie rozgrywać się współcześnie. XXI-wieczni Gardnerowie to rodzina, która przenosi się na odległą farmę w Nowej Anglii, aby uciec od zgiełku miasta.

Zapowiadany film z Nicolasem Cage’em będzie piątą już ekranizacją „Koloru z przestworzy”. Do tej pory powstały następujące niezależne produkcje: „Giń, stworze, giń!” (1965) z Borisem Karloffem w roli głównej, „Klątwa” (1987) w reżyserii Davida Keitha, włoski „Kolor ciemności” (2008) zrealizowany przez Ivana Zuccona, a także niemiecki „Kolo” autorstwa Huana Vu. Polscy czytelnicy komiksów mieli również okazję przeczytać mangową adaptację opowiadania w albumie „Kolor z innego wszechświata” autorstwa Gou Tanabe, który ukazał się nakładem Studia JG.

Poniżej możecie zobaczyć pierwszy plakat zapowiadający film „Kolor z przestworzy” z Nicolasem Cage’em:

[mw]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film