banner ad

Netflix zapowiada francuski serial na podstawie thrillera „Bez pożegnania” Harlana Cobena

14 lipca 2020

Natflix zapowiada francuski serial oryginalny „Bez pożegnania”. Jest to ekranizacja bestsellerowego thrillera Harlana Cobena pod tym samym tytułem. Produkcja rozpocznie się we wrześniu 2020 roku.

„Szalenie cieszy nas, że Harlan Coben i Calt Studio postanowili opowiedzieć tę wciągającą historię we Francji. 'Bez pożegnania’ należy do najlepszych thrillerów pisarza, a one zawsze podobają się naszym widzom” – powiedział Damien Couvreur, kierownik ds. francuskich seriali oryginalnych Netflix.

Podobnie jak w przypadku innych seriali na podstawie książek Cobena, które są realizowane przez Netflix w różnych krajach, elementy fabuły książki zostaną dostosowane do specyfiki danego regionu. Głównym bohaterem historii jest Guillaume Lucchesi, mężczyzna po trzydziestce, który sądzi, że największą tragedię swojego życia ma już za sobą. Stracił dwie ukochane osoby: Sonię, czyli swoją pierwszą miłość, oraz Freda, swojego brata. Jednak dziesięć lat później Judith, dzięki której odzyskał wolę życia, nagle znika podczas pogrzebu jego matki. Aby odnaleźć kobietę, Guillaume musi zmierzyć się z całą prawdą, jaką ukrywali przed nim krewni i przyjaciele, oraz faktami, które od dawna ignorował – co miało pewne plusy, ale jednak znacznie więcej minusów.

Miniserial ma liczyć pięć odcinków. W rolach głównych w thrillerze wystąpią Finnegan Oldfield, Nicolas Duvauchelle, Guillaume Gouix i Garance Marillier. Reżyserią zajmie się Juan Carlos Medina. Harlan Coben będzie pełnić funkcje producenta wykonawczego.

„Bez pożegnania” to efekt ponownej współpracy Harlana Cobena i serwisu Netflix, która przyniosła już widzom polski serial „W głębi lasu”, brytyjski „The Stranger” oraz nadchodzącą hiszpańską produkcję zatytułowaną „Niewinny”. „Netflix okazał się fantastycznym partnerem, który zekranizował moje powieści już w kilku krajach. Cieszę się, że 'Bez pożegnania’ jest kręcone właśnie we Francji. Praca z niesamowicie utalentowanymi francuskimi aktorami i ekipą to czysta przyjemność” – mówi Harlan Coben.

Nazwisko Harlana Cobena od lat utrzymuje się na 1. miejscu listy bestsellerów „New York Timesa”. Autor ma na swoim koncie ponad 75 milionów egzemplarzy książek sprzedanych na całym świecie w 45 językach. Firma Netflix podpisała z Cobenem wieloletnią umowę na wyłączność. Na jej podstawie Netflix we współpracy z autorem wyprodukuje 14 ekranizacji na podstawie istniejących i mających dopiero powstać książek. Będą to zarówno seriale, jak i filmy, które Netflix zaprezentuje widzom w różnych krajach. Coben będzie producentem wykonawczym każdego z tych projektów.

Tematy: , , , ,

Kategoria: film