Netflix udostępnił zapowiedź trzeciego sezonu „Wiedźmina”

25 kwietnia 2023

Netflix opublikował zwiastun, plakat i pierwsze zdjęcia z trzeciego sezonu serialu „Wiedźmin”, kręconego na motywach sagi Andrzeja Sapkowskiego. Premiera produkcji planowana jest na lato w dwóch częściach.

W trzecim sezonie „Wiedźmina” władcy, czarodzieje i potwory Kontynentu będą usiłować schwytać Ciri. Geralt wywiezie ją z Cintry, by chronić swoją na nowo zjednoczoną rodzinę przed tymi, którzy jej zagrażają. Yennefer, której powierzono szkolenie Ciri, poprowadzi ich do chronionej twierdzy w Aretuzie, gdzie ma nadzieję dowiedzieć się czegoś więcej o niezwykłych mocach drzemiących w dziewczynie. Okaże się jednak, że trafią w sam środek konfliktu pełnego skorumpowanej polityki, czarnej magii i nikczemności. Bohaterowie będą musieli walczyć i postawić wszystko na jedną kartę – lub ryzykować, że stracą siebie na zawsze.

(fot. Susie Allnutt/Netflix)

Zdjęcia do produkcji powstawały od wiosny do jesieni 2022 roku. Kręcenie rozpoczęto nad Jeziorem Fusine w północnych Włoszech, potem produkcja przeniosła się do zamku Predjamski Grad w Słowenii i pięknej nadmorskiej lokalizacji w Chorwacji, po czym powrócono na Wyspy Brytyjskie, do Anglii i Walii. W Maroku powstały pustynne ujęcia Ciri z jednorożcem, po czym rozpoczęto realizację najbardziej wymagającej sekwencji: zamachu stanu na Thanedd. Zdjęcia do tego fragmentu trwały prawie miesiąc. Ostatnią lokalizacją była katedra w Guildford, która została przekształcona w królewski pałac cesarza Emhyra.

(fot. Susie Allnutt/Netflix)

Będzie to ostatni sezon z Henrym Cavillem w roli Geralta z Rivii. Aktor zrezygnował z dalszych prac przy produkcji. Od czwartego sezonu zastąpi go Liam Hemsworth. Zapowiadany na lato trzeci sezon ma składać się z ośmiu odcinków. Pierwszych pięć pojawi się w serwisie Netflix 29 czerwca, natomiast kolejne trzy epizody zobaczymy 27 lipca.

(fot. Netflix)

Poniżej możecie zobaczyć zapowiedź trzeciego sezonu „Wiedźmina”:

Plakat promujący trzeci sezon „Wiedźmina”:

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: film