Netflix pracuje nad prequelem „Wiedźmina”. Do obsady dołączyła Jodie Turner-Smith

25 stycznia 2021

Trwają prace rozwojowe nad nowych serialem, który ma być prequelem „Wiedźmina”. Netflix ogłosił właśnie nazwisko pierwszej gwiazdy, która znajdzie się w obsadzie. Będzie to brytyjska aktorka Jodie Turner-Smith.

Produkcja zatytułowana „The Witcher: Blood Origin” ma przedstawić dawno zapomnianą historię osadzoną w świecie elfów, która wydarzyła się 1200 lat przed akcją przedstawioną w serialu „Wiedźmin”. Opowie o pochodzeniu i losach pierwszego Wiedźmina oraz o wydarzeniach, które doprowadziły do „Koniunkcji Sfer”, kiedy to światy potworów, ludzi i elfów połączyły się.

Jodie Turner-Smith wcieli się w postać Éile, elitarnej wojowniczki obdarzonej głosem bogini, która opuściła swój klan i pozycję strażniczki królowej, aby podążać za głosem serca i wieść życie jako wędrowna śpiewaczka. Jednak gdy na Kontynencie przychodzi dzień ostatecznego rozrachunku, ponownie chwyta za miecz w poszukiwaniu zemsty i odkupienia.

„The Witcher: Blood Origin” będzie składał się z sześciu odcinków. Producentami wykonawczymi serialu są Lauren Schmidt Hissrich i Declan de Barra, który pełnić będzie też funkcję showrunnera. Andrzej Sapkowski zostanie konsultantem kreatywnym serialu, a Jason Brown i Sean Daniel z Hivemind oraz Tomek Bagiński i Jarek Sawko z Platige Films będą producentami wykonawczymi.

Zanim obejrzymy „The Witcher: Blood Origin” powinniśmy wpierw otrzymać drugi sezon „Wiedźmina”. Choć data premiery kontynuacji serial nie jest jeszcze znana, ekipa filmowa dąży do wypuszczenia nowych odcinków w 2021 roku. Zgodnie z zapowiedziami Lauren Schmidt Hissrich, fabuła drugiego sezonu będzie biegła znacznie bardziej liniowo niż w pierwszym.

[am]
fot. W Magazine/YouTube

Tematy: , , ,

Kategoria: film