banner ad

Netflix opublikował datę premiery i pierwszy zwiastun serialu animowanego „Kajko i Kokosz”

27 stycznia 2021

Netflix informuje, że premiera pierwszej polskiej oryginalnej animacji w serwisie, opartej na kultowym komiksie Janusza Christy o przygodach Kajka i Kokosza, zapowiedziana została na 28 lutego 2021 roku! Przy okazji udostępniono krótki zwiastun produkcji.

Kajko i Kokosz w końcu przenoszą się z papieru na ekran. O planach stworzenia animacji mówiło się już na przełomie lat 80. i 90. XX wieku. W 2001 roku pojawił się pomysł, żeby nakręcić film fabularny, potem powstała nieudana krótkometrażówka animowana, ale ostatecznie dopiero w 2018 roku warszawskie studio EGo FILM ogłosiło zamiar realizacji serialu, co dało nadzieję wielbicielom komiksów Janusza Christy. Od tego czasu trwały prace nad produkcją, a 1,5 miesiąca temu gruchnęła wieść, że „Kajka i Kokosza” pozyskał Netflix.

Głównymi bohaterami serialu są dwaj słowiańscy woje. którzy na co dzień służą kasztelanowi Mirmiłowi, broniąc osady przed wszelkimi niebezpieczeństwami. A tych nie brakuje. Największym zagrożeniem jest oddział Zbójcerzy. Ich herszt, Krwawy Hegemon, marzy o zdobyciu Mirmiłowa, a odkąd Kajko i Kokosz przejęli jego jajo, z którego wykluł się smok Miluś, pragnie też osobistej zemsty na parze przyjaciół. Otwarte ataki, podstępy i fortele Hegemona – z tym mierzyć się będą Kajko i Kokosz. Każdy z odcinków serii ma stanowić odrębną historię.

Za reżyserię serialu odpowiadają Michał „Śledziu” Śledziński, Tomasz Leśniak, Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz, Robert Jaszczurowski, Marta Stróżycka i Aliaksandr Sasha Kanavalau. Scenariusz napisali Maciej Kur i Rafał Skarżycki. Postaci zaprojektował Sławomir Kiełbus.

Poniżej możecie zobaczyć pierwszy zwiastun „Kajka i Kokosza”:

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: film