Netflix nakręci serial na podstawie „Wiedźmina”! W projekt zaangażowany jest Tomek Bagiński i Platige Image

17 maja 2017


Gdy w sieci pojawił się zwiastun fanowskiej produkcji „Pół wieku poezji później” osadzonej w świecie Wiedźmina, wielu czytelników z pewnością zadało sobie pytanie: a co z zapowiadaną od dawna ekranizacją Tomka Bagińskiego? Mamy wreszcie odpowiedź! Projekt przybierze ostatecznie formę serialu, który zrealizuje amerykańska platforma Netflix!

Serial zostanie nakręcony w wersji anglojęzycznej na podstawie opowiadań pochodzących z pierwszych dwóch tomów sagi. „Jestem podekscytowany tym, że Netflix będzie odpowiedzialny za adaptację moich powieści. Liczę na to, że adaptacja będzie wierna materiałowi źródłowemu i motywom, które zawarłem w tych historiach na przestrzeni 30 lat” ? powiedział Andrzej Sapkowski. „Cieszę się, wiedząc, jak wartościowy zespół został zebrany w celu przeniesienia moich bohaterów na ekran”. Jak się dowiadujemy, pisarz będzie uczestniczył w procesie produkcji w roli konsultanta kreatywnego.

Producentami wykonawczymi serialu są Sean Daniel (odpowiedzialny m.in. za serię „The Mummy”, „The Expanse”) oraz Jason Brown („The Expanse”) z Sean Daniel Company oraz Tomek Bagiński (nominowanym do Oskara za krótkometrażową animację „Katedra”) i Jarosławem Sawko („Sztuka spadania”) z Platige Image. Bagiński będzie również reżyserem co najmniej jednego z odcinków w sezonie.

„Andrzej Sapkowski stworzył niezwykle barwny i angażujący świat, jednocześnie czarujący i angażujący” – powiedział Erik Barmack, wicedyrektor odpowiedzialny za międzynarodowe produkcje Netfliksa. „Opowiadania z serii 'Wiedźmin’ opisują losy bohaterów, których ścieżki, w świecie pełnym niebezpieczeństw, łączą się w uniwersalną historię o poszukiwaniu prawdy” – napisali w oświadczeniu Sean Daniel i Jason Brown. „Postaci są oryginalne, zabawne i przewrotne. Nie możemy się doczekać, aby przenieść je na ekrany na platformę Netflix”.

Saga o Wiedźminie to cykl ośmiu książek opisujących historię wiedźminów, legendarnych łowców, którzy od młodości rozwijają nadprzyrodzone zdolności, aby stawiać czoła złu i walczyć z potworami. Pierwsze dwa tomy opowiadań Sapkowskiego znalazły się na liście bestsellerów „New York Timesa”, stały się podstawą gier komputerowych i zostały przetłumaczone na ponad 20 języków. „Świat opisany w książkach Sapkowskiego wyróżnia moralna i intelektualna głębia, dalece wykraczająca poza gatunkowe schematy. Jest to historia dnia dzisiejszego i współczesnych wyzwań, ukrytych pod płaszczykiem fikcji. Jest to historia o nas samych, o drzemiących w nas bohaterach i potworach” – dodali w oświadczeniu Tomek Babiński i Jarek Sawko z Platige Image.

Na załączonej grafice: Geralt w grze komputerowej „Wiedźmin 3: Dziki Gon” studia CD Projekt RED.

[am]

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: film