Netflix kupił prawa do ekranizacji trzech powieści dla młodzieży autorstwa Sarah Dessen

19 czerwca 2019


Firma Netflix nabyła prawa do ekranizacji trzech powieści Sarah Dessen, popularnej autorki literatury młodzieżowej. Adaptacji doczekają się: „Bezsenność we dwoje”, „Kołysanka” i „Raz na zawsze”.

Sarah Dessen to jedna z najpopularniejszych autorek literatury młodzieżowej z gatunku beletrystyki realistycznej. Napisała kilkanaście książek, które spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem czytelników i zostały obsypane licznymi nagrodami. Powieści Dessen wydano w ponad trzydziestu krajach (wliczając Polskę), gdzie sprzedały się w milionach egzemplarzy. W 2017 roku Amerykańskie Stowarzyszenie Bibliotekarzy uhonorowało ją nagrodą Margaret A. Edwards za wyjątkowy wkład w rozwój literatury młodzieżowej.

Za realizację adaptacji od strony produkcyjnej odpowiadać będą Bryan Unkeless i Eric Newman ze Screen Arcade, a za produkcję wykonawczą ? Alyssa Rodrigues. Pierwszy tytuł, który zostanie przeniesiony na ekran, to „Bezsenność we dwoje”. Powieść znalazła się na liście bestsellerów „New York Timesa” i zdobyła nagrodę Goodreads Choice za najlepszą beletrystykę młodzieżową.

Główną bohaterką „Bezsenności we dwoje” jest Auden która cierpi na problemy ze snem od czasu, kiedy jej rodzice zaczęli się kłócić i w końcu wzięli rozwód. Dziewczyna liczy, że wreszcie będzie miała okazję, by spędzić beztroskie wakacje ze swoim tatą i jego nową rodziną w uroczym nadmorskim miasteczku, w którym mieszkają. Praca w butiku odzieżowym wprowadza Auden w świat rówieśniczek: ich rozmów, przyjaźni i miłości. Dotąd nie miała na to czasu, ponieważ desperacko próbowała sprostać wysokim wymaganiom swojej matki. W nowym miejscu Auden poznaje Eliego, intrygującego samotnika cierpiącego, tak jak ona, na bezsenność, który zostaje jej nocnym przewodnikiem po mieście. W charakterystycznym dla siebie stylu Sarah Dessen opisuje historię dwóch samotnych serc, które uczą się być razem.

W następnej kolejności na ekran zostaną przeniesione „Kołysanka” i „Raz na zawsze”. „Kołysanka” to opowieść o dziewczynie, która kieruje się całą listą zasad, wchodząc w nowe związki. Stara się nie angażować za bardzo, nie pozwala złamać sobie serca i nigdy, przenigdy nie umawia się z muzykami. Ale wtedy poznaje Dextera i dotychczasowe zasady idą w zapomnienie. Czyżby wreszcie zaczynała rozumieć, o czym są te wszystkie piosenki o miłości? Główną bohaterką „Raz na zawsze” jest z kolei konsultantka ślubna Louna, która ma sceptyczne podejście do związków i w ostatnie wakacje przed rozpoczęciem college?u chce pozostać singielką. Wszystko zmienia się, gdy wyjątkowo wymagająca uroczystość zmusza ją do zatrudnienia Ambrose?a, brata panny młodej.

[am]
fot. Seth Abel

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film