banner ad

Netflix kręci w Trójmieście. Ruszyły zdjęcia do filmu „Kolory zła. Czerwień” na podstawie powieści Małgorzaty Oliwii Sobczak

18 kwietnia 2023

Netflix rozpoczął zdjęcia do filmu „Kolory zła. Czerwień” realizowanego w Trójmieście na podstawie powieści kryminalnej Małgorzaty Oliwii Sobczak. W rolach głównych zobaczymy Maję Ostaszewską i Jakuba Gierszała.

Akcja książki i filmu odsłania mroczne oblicze przestępczego Trójmiasta. Plaża staje się miejscem dramatycznego odkrycia, gdy morze wyrzuca na brzeg ciało młodej dziewczyny. Nietypowe okaleczenia ofiary wskazują na morderstwo. Na czele dochodzenia staje ambitny i nieustępliwy prokurator Leopold Bilski. W śledztwo angażuje się też matka ofiary, sędzia Helena Bogucka. Wszystkie tropy prowadzą do jednego z nadmorskich klubów, który okazuje się być związany ze sprawą morderstwa kobiety sprzed 15 lat. Gromadzone w trakcie śledztwa informacje i zatajone przez lata dowody zaczynają być bardzo nie na rękę lokalnej policji.

Reżyserem powstającego filmu jest Adrian Panek, który wspólnie z Łukaszem M. Maciejewskim napisał również scenariusz. W obsadzie znaleźli się: Maja Ostaszewska, wcielająca się w postać sędzi Heleny Boguckiej, szukającej sprawiedliwości po stracie córki, oraz Jakub Gierszał w roli nieustępliwego prokuratora Leopolda Bilskiego.

Za produkcję odpowiada Aurum Film. Nie podano jeszcze, kiedy odbędzie się premiera filmu. Wiadomo za to, że producenci posiadają prawa do całej książkowej serii „Kolory zła”. Po „Czerwieni” możemy więc spodziewać się również filmów na podstawie „Czerni” i „Bieli”.

Seria „Kolory zła” Małgorzaty Oliwii Sobczak ukazała się nakładem Wydawnictwa W.A.B.

[am]
fot. Przemysław Pączkowski/Netflix


Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film