Netflix kończy prace nad serialem na podstawie „Drugiej szansy” Katarzyny Bereniki Miszczuk. Zobacz pierwsze zdjęcia

18 listopada 2020

Netflix ogłosił, że kończy prace nad nowym polskim serialem oryginalnym zatytułowanym „Otwórz oczy”. Scenariusz powstał na podstawie powieści „Druga szansa” Katarzyny Bereniki Miszczuk, która ukazała się nakładem wydawnictwa Uroboros. Udostępniono już pierwsze zdjęcia z tej produkcji.

„Otwórz oczy”, podobnie jak pierwowzór literacki, to historia z gatunku science-fiction o losach nastoletniej Julki, która w następstwie tragicznego wypadku trafia do ośrodka leczenia amnezji. Tam nawiązuje relacje z innymi pacjentami o podobnych doświadczeniach i urazach. Poznaje również tajemniczego Adama. Chłopak staje się tam jej przewodnikiem. Kiedy jednak Julka zaczyna mieć dziwne sny, które wydają się jej aż nazbyt realne, zastanawia się, czy miejsce, w którym się znajduje, jest tym, za które je dotychczas uważała. Dziewczyna stara się uciec z ośrodka, jednocześnie dążąc do odkrycia prawdy: ten świat nie jest takim, jakim się wydaje.

Sześcioodcinkowy serial wyreżyserowali Anna Jadowska („Erotica 2022”, „Dzikie róże”) oraz Adrian Panek („Wilkołak”, Daas”). Serial produkuje MediaBrigade, a producentami wykonawczymi są Marcin Kurek oraz Cyprian Marchewka. W ekranizacji zobaczymy debiutującą Marię Wawreniuk, która wcieli się w postać Julki, oraz Ignacego Lissa w roli Adama.

„Julka to bardzo współczesna bohaterka, która próbuje rozwiązać zagadkę swojej tożsamości i świata, w którym się znalazła. Musi zmierzyć się z kłamstwem i manipulacją, żeby odkryć prawdę. Jej historia jest pełna napięcia i kolejnych zwrotów akcji. To wyjątkowy projekt łączący gatunki, które bardzo cenię: romans, horror, film gotycki, oraz kino mystery, drogi i akcji czy teenage drama. Mieliśmy wielką frajdę kręcąc tę historię!” – powiedział Adrian Panek.

„’Otwórz oczy’ to intrygująca opowieść o wchodzeniu w dorosły świat i poszukiwaniu własnej tożsamości. Dla mnie interesujące w pracy nad tą historią było to, że opisując drogę głównej bohaterki sięgnęliśmy również do jej świata wewnętrznego. A pełna energii i pomysłów obsada, składająca się głównie z młodych aktorów, często pierwszy raz pojawiających się na ekranie, stworzyła atmosferę, która mam nadzieję, będzie odczuwalna w serialu” – dodała Anna Jadowska.

Serial jest już na etapie postprodukcji, a premiera na Netflix zaplanowana została na 2021 rok. Udostępniono też pierwsze zdjęcia z ekranizacji, które możecie zobaczyć powyżej. „Cieszymy się ogromnie, że już w przyszłym roku będziemy mogli zaprezentować użytkownikom Netflix w Polsce i na całym świecie tę wyrazistą i poruszającą historię. 'Otwórz oczy’ to zrodzona z ogromnej wyobraźni wyjątkowa opowieść o dojrzewaniu widziana oczami współczesnych bohaterów z zaostrzonej perspektywy” – skomentowała Anna Nagler, dyrektor produkcji oryginalnych z regionu Europy Środkowej i Wschodniej w Netfliksie.

Powieść „Druga szansa” Katarzyny Bereniki Miszczuk opublikowało wydawnictwo Uroboros.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film