Naomi Watts w obsadzie serialu „Długa noc”, będącego prequelem „Gry o tron” George?a R.R. Martina

31 października 2018


Ogłoszono, że Naomi Watts zagra jedną z ról w serialu „The Long Night” (z ang. „Długa noc”) będącym prequelem „Gry o tron”. Na razie wiadomo tylko, że aktorka wcieli się w charyzmatyczną gwiazdę towarzyskich salonów skrywającą mroczny sekret.

„Nie mogę być bardziej podekscytowany. Witaj w Westeros, Naomi” ? napisał na swoim blogu George R.R. Martin, ujawniając przy okazji tytuł serialu i dodając, że wkrótce powinniśmy poznać kolejna nazwiska gwiazd zaangażowanych w projekt.

Fabuła „Długiej nocy” trzymana jest na razie w tajemnicy, ale oficjalne źródła donoszą, że akcja będzie się rozgrywać tysiące lat przed wydarzeniami, które miały miejsce w „Grze o tron”. Produkcja ma być kroniką upadku świata złotej Ery Herosów. I tylko jedna rzecz jest pewna ? będzie to historia, której nie znamy: od przerażających sekretów z historii Westeros przez genezę Białych Wędrowców, aż po tajemnice Wschodu i legendę Starków.

Twórcami „Długiej nocy” są Jane Goldman oraz George R.R. Martin, którzy wspólnie odpowiadają za scenariusz produkcji. Goldman pełni również funkcję showrunnerki. Producentami wykonawczymi serialu są: Jane Goldman, George R.R. Martin, James Farrell, Jim Danger Gray, Vince Gerardis, Daniel Zelman.

„Długa noc” to pierwszy z pięciu projektów osadzonych w świecie „Gry o tron”, które zamierza zrealizować stacja HBO. Szczegóły na temat poszczególnych seriali nie są jeszcze znane, ale Martin zapewnił wcześniej, że każda produkcja będzie raczej prequelem niż spin-offem i żadna z głównych postaci z „Gry o tron” nie będzie w nie zaangażowana. Zdementował też pogłoski, jakoby któryś z projektów miał opowiadać o przygodach Ser Duncana Wysokiego i jego giermka o pseudonimie Jajo, które poznaliśmy na kartach „Opowieści z Siedmiu Królestw”.

Dla miłośników „Pieśni lodu i ognia” zapowiadane seriale to kolejna propozycja rozwijająca świat sagi. 20 listopada do księgarń trafi pisana w tym samym duchu książka Martina pt. „Ogień i krew”, która rozgrywa się na wiele stuleci przed wydarzeniami opisywanymi w pierwszym tomie cyklu i w kronikarskiej formie przybliża dzieje dynastii Targaryenów, jedynej rodziny smoczych lordów ocalałej z zagłady Valyrii. Zgodnie z zapowiedziami samego Martina „Ogień i krew” będzie dla świata Westeros tym, czym jest „Silmarillion” dla Śródziemia.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film