MTV przymierza się do serialu na podstawie „Wojny światów” H.G. Wellsa

19 października 2016

mtv-serial-wojna-swiatow
Wizje Herberta George?a Wellsa są ponadczasowe. Tak jest chociażby w przypadku „Wojny światów”, powieści z 1898 roku, która mimo licznych adaptacji, ponownie znalazła się w kręgu zainteresowania filmowców. Realizacji serialu na podstawie książki chcą podjąć się włodarze MTV.

Jeff Davis oraz Andrew Cochran, dwójka twórców odpowiedzialnych za serial „Teen Wolf: Nastoletni Wilkołak” chce przenieść kultową książkę Wellsa na telewizyjny ekran. Produkcją mają się zająć Jeff Kwatinetz i Josh Barry z The Firm. Jako ciekawostkę warto podać, że dziadek tego drugiego, Gene Barry, wystąpił w pierwszej kinowej adaptacji „Wojny światów” z 1953 roku.

Nie znamy jeszcze żadnych konkretnych informacji o obsadzie serialu czy też dacie premiery widowiska. Można jednak domniemywać, że produkcja ma być jedną z flagowych pozycji w ofercie MTV, zwłaszcza że emisja wspomnianego wcześniej „Teen Wolf. Nastoletni Wilkołak” zakończy się w przyszłym roku na szóstym sezonie.

Kultowa powieść science-fiction napisana przez H.G. Wellsa opowiada o inwazji Marsjan na Ziemię. Apokaliptyczna wymowa utworu okazała się być inspirująca dla wielu twórców. Słynne i szokujące ze względu na sugestywną formę przekazu było słuchowisko Orsona Wellesa wyemitowane w 1938 roku na żywo w ramach serii „The Mercury Theatre on the Air”. Oprócz wspomnianego filmu z 1953 roku powstało jeszcze kilka kinowych adaptacji, w tym ta najbardziej znana w reżyserii Stevena Spielberga z 2005 roku (na zdj.). Czas pokaże, czy serial okaże się równie interesujący.

[mw]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film