banner ad

Michael Shannon i Michael B. Jordan będą palić książki w ekranizacji „451 stopni Fahrenheita”

21 kwietnia 2017


Stacja HBO podała pierwsze informacje na temat obsady planowanej ekranizacji powieści „451 stopni Fahrenheita” Raya Bradbury’ego. W głównych rolach wystąpią Michael B. Jordan i Michael Shannon.

Michael Shannon, nominowany do Oscara za role w „Zwierzętach nocy” i „Drodze do szczęścia”, wcieli się w Beatty’ego, szefa strażaków, którzy zajmują się paleniem książek w świecie przyszłości, gdzie czytanie i krytyczne myślenie są zakazane. Z kolei Michael B. Jordan („Creed: Narodziny legendy”) zagra głównego protagonistę, czyli Guya Montaga, strażaka z pokolenia na pokolenie, którego światopogląd ulega zmianie na skutek rozmowy z nastoletnią sąsiadką Klarysą.

Projekt będzie realizowany w ramach HBO Films, czyli należy spodziewać się produkcji pełnometrażowej, a nie serialu telewizyjnego. Reżyserem filmu jest Ramin Bahrani („Żegnaj, Solo”, „Człowiek z budką”, „99 Homes”). On też, wspólnie z Amirem Naderim, napisze scenariusz. Jak donosi „Variety”, nie podpisano jeszcze umowy producenckiej, ale według informatorów gazety to tylko kwestia czasu.

Powieść Bradbury?ego doczekała się ekranizacji w 1966 roku w reżyserii François Truffauta. Od tego czasu podejmowano pewne próby nakręcenia nowej adaptacji. Przez długi czas prawa do sfilmowania książki posiadał Mel Gibson, ale ostatecznie zrezygnował z projektu. „Niestety, on jest teraz zajęty swoją rosyjską dziewczyną. Rano widziałem w telewizji, jak na nią złorzeczył” – żartował w 2010 roku Bradbury.

Data premiery nowej ekranizacji „451 stopni Fahrenheita” nie została jeszcze podana.

[am]
fot. Gage Skidmore, Gordon Correll

Tematy: , , ,

Kategoria: film