banner ad

Michael Fassbender w roli Makbeta! Zobacz polski zwiastun nowej ekranizacji dzieła Szekspira

24 czerwca 2015

nowa-ekranizacja-makbeta-1
W sieci pojawił się pierwszy zwiastun nowej ekranizacji „Makbeta” Williama Szekspira. Nakręcona z rozmachem adaptacja sztuki wielkiego barda trafi na ekrany polskich kin 27 listopada.

„Makbet” to ponadczasowa opowieść o ambicjach, żądzy władzy, pasji i przekraczaniu granic. Krwawy thriller rozgrywający się XI-wiecznej Szkocji, w którym jedno morderstwo pociąga za sobą kolejne, napędzając błędne koło zbrodni. Zemsta, zdrada, strach i obłęd zamykają bohaterów w pułapce ich własnych emocji.

nowa-ekranizacja-makbeta-2

W rolę Makbeta w filmie wcielił się znakomity Michael Fassbender. Na konferencji prasowej w Cannes aktor powiedział, że jego bohater musiał cierpieć na zespół stresu pourazowego. „Mamy żołnierza, który jest zaangażowany w bitwę dzień po dniu, miesiąc po miesiącu. Zabija własnymi rękoma. Wpycha miecz między mięśnie i kości. A jeśli nie da się inaczej, chwyta za kamień i zabija” – powiedział Fassbender, zwracając uwagę na to, że opisany przez Szekspira Makbet doświadczał koszmarnych wizji tymczasem żołnierzom powracającym z Iraku czy Afganistanu też przytrafiają się halucynacje.

W filmie w reżyserii Justina Kurzela oprócz Fassbendera zobaczymy Marion Cotillard i Davida Thewlisa. Obraz producentów oscarowego „Jak zostać królem” zbiera już pierwsze entuzjastyczne recenzje w zagranicznej prasie. Czeka więc nas być może jedna z najlepszych filmowych realizacji „Makbeta”.

Tematy: , , , ,

Kategoria: film