banner ad

Michael Fassbender jako Harry Hole! Pierwsze oficjalne zdjęcia z ekranizacji kryminału Jo Nesb?

6 lutego 2017


Zima w pełni, jednak praca na planie filmu „Snowman” trwa w najlepsze. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze oficjalne zdjęcia z ekranizacji kryminału „Pierwszy śnieg” Jo Nesb?.

Na fotografiach widzimy Michaela Fassbendera, aktora znanego między innymi z filmu „Światło między oceanami” czy nowej adaptacji „Makbeta”, który wcieli się w postać komisarza Harry’ego Hole’a, głównego bohatera popularnej serii kryminałów norweskiego pisarza.

W wywiadzie udzielonym „Digital Spy” aktor w następujący sposób wypowiedział się na temat realizowanego filmu i pracy na planie: „Jest w tym specyficzny elementem skandynawskiego noir ? to pewne. Zapowiada się wspaniała rzecz. Kocham pracę z Tomasem Alfredsonem ? to absolutnie wielki filmowiec. Myślę, że to będzie przerażające, trzymające w napięciu widowisko”.

Aktor zdradził również, co spodobało mu się w postaci Hole’a: „Lubię ten film, ponieważ w tym, co robi, Harry Hole jest geniuszem z pewnymi przypadłościami. To doskonały detektyw, ale potrafi się wykoleić. Jest przez to bardzo ludzki. Powiedzmy, że mamy scenę walki z jakimś przeciwnikiem. On nie jest Jackiem Reacherem. W takich starciach wypada najgorzej. I to właśnie lubię. Jest w tym coś zabawnego, odnajduję w tym elementy doprawdy komiczne”.

Poza Fassbenderem w filmie wystąpią także: Rebecca Ferguson, Charlotte Gainsbourg i James D?Arcy. Reżyserii podjął się natomiast Tomas Alfredson, reżyser „Szpiega” na podstawie książki „Druciarz, krawiec, żołnierz, szpieg”. Premiera ekranizacji powieści Jo Nesb? zaplanowana jest na 13 października 2017 roku.

„Pierwszy śnieg” to siódma część cyklu, którego bohaterem jest Harry Hole. Komisarz zajmuje się sprawą serii zabójstw, których ofiarami padają kobiety w całym Oslo. Morderstwa łączą dwie cechy – każda ofiara jest zamężną matką i na miejscu zbrodni ktoś pozostawia ulepionego bałwana. Wszystko wskazuje na to, że po Oslo i okolicach krąży seryjny zabójca. Książka ukazała się w Polsce nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego.

[mw]
źródło: The Film Stage, The Hollywood News

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film