banner ad

Michael Chabon wraz z żoną pracuje nad serialem na podstawie „Związku żydowskich policjantów”!

11 stycznia 2019


Jest duża szansa, że doczekamy się wreszcie ekranizacji „Związku żydowskich policjantów”. CBS Television Studios we współpracy z PatMa Productions i Keshet Studios chcą zrealizować serial na podstawie książki Michaela Chabona.

Sam pisarz i jego żona, autorka kryminałów (i nie tylko) Ayelet Waldman, są mocno zaangażowani w realizację. Napisali scenariusz, ale też będą producentami wykonawczymi serialu. Jeśli projekt rzeczywiście dojdzie do skutku, byłoby to ukoronowaniem wielu lat starań, aby przenieść książkę na ekran.

Pomysł powieści był tak oryginalny, że producent Scott Rudin już w 2002 roku, czyli na pięć lat przed publikacją książki, wykupił za 250 tysięcy dolarów opcję praw do ekranizacji, opierając się jedynie na skromnym konspekcie opisanym na trzech stronach papieru. Gdy „Związek żydowskich policjantów” ujrzał wreszcie światło dzienne, Rudin natychmiast przystąpił do działania. Nakłonił do udziału w przedsięwzięciu braci Coen, którzy mieli napisać scenariusz i wyreżyserować film. Twórcy „Fargo” zdążyli nawet ukończyć skrypt, ale ekranizacji nie udało się zrealizować. Reżyserski duet zajął się kolejnymi produkcjami, a prawa filmowe wróciły do Chabona. Teraz czas na kolejną próbę, tym razem w formie serialu.

„Związek żydowskich policjantów” to przewrotny czarny kryminał rozgrywający się w alternatywnej wersji naszej historii, w której Żydzi po II wojnie światowej otrzymali od Stanów Zjednoczonych możliwość zamieszkania na zaśnieżonej Alasce. Akcja zaczyna się, gdy powoli upływa 60-letni okres dzierżawy ziem. Tymczasem w hotelu, w którym mieszka inspektor śledczy Mejer Ladsman, dochodzi do morderstwa tajemniczego szachisty narkomana. Policjant postanawia zbadać sprawę. Śledztwo zatacza coraz szersze kręgi. Ze zmarłym związani są chasydzcy gangsterzy, byli i aktualni agenci rozmaitych służb wywiadowczych, a także mnóstwo zwykłych ludzi. Powieść ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa W.A.B.

[am]
źródło: Deadline

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film