Miał być serial, będzie film. Nowe wieści o ekranizacji „Billy’ego Summersa” Stephena Kinga. W głównej roli DiCaprio?

6 lutego 2023

Rok temu informowaliśmy, że należąca do J.J. Abramsa firma producencka Bad Robot zapowiada realizację 10-odcinkowego serialu na podstawie powieści „Billy Summers” Stephena Kinga. Przez ten czas na temat projektu nie pojawiały się żadne nowe doniesienia. Teraz amerykańskie media podają, że ekranizacja będzie miała formę filmu pełnometrażowego.

Jak wyjaśnia portal Deadline, decyzję taką podjęto, ponieważ stwierdzono, że fabuła książki lepiej sprawdzi się jako film pełnometrażowy. Na stanowiskach scenarzystów wciąż pozostają Ed Zwick i Marshall Herskovitz. Natomiast do producentów z Bad Robot dołącza Appian Way. Właścicielem tej drugiej firmy jest Leonardo DiCaprio. Oznacza to, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, a projekt okaże się wystarczająco interesujący, to reżyserią filmu zajmie się Abrams, a tytułową rolę zagra DiCaprio.

Wydana w 2021 roku powieść „Billy Summers” opowiada o byłym snajperze, który pracuje jako płatny zabójca. Chcąc przejść na emeryturę, podejmuje się ostatniego, dobrze płatnego zlecenia. Musi zaszyć się w cichym mieście pod przykrywką początkującego pisarza i czekać na odpowiedni moment, by zapolować na swój cel. Bohater zaczyna jednak być coraz bardziej sceptyczny wobec swoich mocodawców i roli, jaką ma pełnić w powierzonym zadaniu. Jakby mało miał kłopotów, los stawia na jego drodze pokrzywdzoną młodą kobietę, która potrzebuje pomocy Książka ukazała się w Polsce nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Zapowiedź ekranizacji „Billy’ego Summersa” to jeden z wielu projektów na podstawie prozy Stephena Kinga, którego mogą wyczekiwać widzowie. W kwietniu powinny ruszyć zdjęcia do prequela powieści „To”, realizowanego w formie serialu dla HBO Max. W czerwcu do kin wejdzie ekranizacja „Czarnego luda”, której zwiastun trafił już do sieci. W październiku powinniśmy zobaczyć prequel „Smętarza dla zwierzaków”. Na premierę czeka również nowa pełnometrażowa adaptacja „Miasteczka Salem”. Na dodatek Mike Flanagan zapowiada stworzenie serialu na podstawie „Mrocznej wieży”, a Paul Greengrass chce zekranizować „Baśniową opowieść”.

[edm]
fot. Montclair Film Festival/Flickr, Presidencia de la República Mexicana/Flickr


Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film