Matthew McConaughey po raz kolejny wcieli się w prawnika Jake’a Brigance’a? HBO planuje serialową ekranizację powieści „A Time for Mercy” Grishama

18 marca 2021

Jest duża szansa, że Matthew McConaughey po 25 latach jeszcze raz wcieli się w prawnika Jake’a Brigance’a, którego zagrał w filmie „Czas zabijania” na podstawie powieści Johna Grishama. HBO planuje bowiem nakręcić miniserial oparty na kontynuacji zatytułowanej „A Time for Mercy” i to właśnie negocjacje z tym aktorem znajdują się w końcowej fazie.

Większość informacji na temat zapowiadanego miniserialu jest na razie nieoficjalna. Jak donosi portal Deadline, ekranizacja miałaby liczyć od ośmiu do dziesięciu odcinków, a zrealizuje ją dla HBO studio Warner Bros. Television. Nie wybrano jeszcze scenarzysty ani reżysera, ale wiadomo, że jednym z producentów będzie Lorenzo di Bonaventura. Negocjacje z Matthew McConaugheyem dobiegają ponoć końca. Aktor powiedział, że „poważnie rozważa” przyjęcie roli.

Wydana w 2020 roku „A Time for Mercy” (z ang. „Czas łaski” albo „Czas miłosierdzia”) to trzecia z serii powieści Johna Grishama, których głównym bohaterem jest prawnik Jake Brigance. O dziwo, ekranizacji nie doczekała się nigdy druga z książek. Akcja „A Time for Mercy” rozgrywa się 5 lat po „Czasie zabijania”. Zważywszy na fakt, że od nakręcenia filmu minęło 25 lat, prawdopodobnie fabuła serialu zostanie przeniesiona do czasów bardziej nam współczesnych. W listopadzie Matthew McConaughey skończy 52 lata i raczej producenci nie planowaliby go obsadzać w roli prawnika po trzydziestce.

W „A Time for Mercy” Jake Brigance podejmuje się obrony nieśmiałego 16-latka, który zamordował partnera swojej matki. Chłopak twierdzi, że mężczyzna znęcał się nad jego rodziną. Sęk w tym, że zabity mężczyzna był zastępcą szeryfa. W Clanton nie ma nikogo bardziej znienawidzonego niż zabójca policjanta, ale obrońca zabójcy policjanta ma niewiele lepiej. Jake Brigance musi dokonać niemożliwego i obronić chłopaka przed komorą gazową.

Powieść „A Time for Mercy” pełna jest machinacji dokonywanych na sali sądowej, małomiasteczkowych intryg i zaskakujących zwrotów akcji. Idealnie więc nadaje się jako materiał na miniserial. Polskie wydanie książki ukaże się w 2021 roku nakładem Wydawnictwa Albatros.

Matthew McConaughey miał już okazję przeczytać „A Time for Mercy”, co widać na załączonym u góry zdjęciu. Poniżej możecie posłuchać, jak czyta krótki fragment książki na profilu Johna Grishama na Facebooku.

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film