Masłowska w rytmie hip-hopu. Zwiastun filmu na podstawie „Innych ludzi”

23 grudnia 2021

Producent Warner Bros. Polska zaprezentował zwiastun filmu nakręconego na podstawie „Innych ludzi” Doroty Masłowskiej. Z hip-hopowym poematem zmierzyła się debiutująca reżyserka Aleksandra Terpińska. W adaptacji występują m.in. Jacek Beler, Sonia Bohosiewicz, Sebastian Fabijański, Magdalena Koleśnik i Marek Kalita.

Kamil to młody i niespokojny raper, który mieszka z matką i siostrą w maleńkim mieszkaniu. Nie ma perspektyw, wykonuje dorywcze prace i handluje narkotykami. Przytłacza go powtarzający się rytm dnia, który nie przynosi nic nowego. Chłopak romansuje z Iwoną, nowobogacką i znudzoną gospodynią domową około czterdziestki. Kobieta nie radzi sobie z życiem. Nie może dalej tkwić w małżeństwie, w którym czuje się niewidzialna, dlatego szuka zapomnienia, zażywając niekontrolowane dawki antydepresantów.

Zarówno Kamil, jak i Iwona próbują poskładać swoje życie na nowo. Szukają sensu w swoim istnieniu, ale nie potrafią wyjść poza codzienność i płytkie relacje. „Używanie truizmów na każdym kroku sprawia, że ​​nie potrafią dostrzec człowieka ani w sobie, ani w innych. W ich świecie brakuje miłości i troskliwego spojrzenia na drugich. Fakt, że książka Doroty Masłowskiej jest napisana w formie freestyle’owej rapowej narracji, dała możliwość stworzenia wyjątkowego rapowego musicalu” – powiedziała Aleksandra Terpińska.

„To był trudny materiał do przełożenia. Piękny, wspaniały, ale wymagający od nas wyjścia poza schematy, poza wszystko, co już wiemy i znamy, i wymyślenia tego na nowo. To było duże wyzwanie, ale też ciekawa przygoda” – mówiła reżyserka podczas festiwalu filmowego w Gdyni.

Film ma trafić do kin 18 marca 2022 roku. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun „Innych ludzi”:

INNI LUDZIE

„Czemu źli muszą być źli, a nie mogą być dobzi.” Zobacz zwiastun filmu INNI LUDZIE 🔥 W kinach od 18 marca 2022 r.🎬👌 #InniLudzie

Inni Ludzie / Other People Aleksandra Terpińska Director Dorota Masłowska Sonia Bohosiewicz Sebastian Fabijański #MarekKalita #BeataKawka Zuzanna Bernat #DominikaGwit

Opublikowany przez Warner Bros. Pictures Wtorek, 21 grudnia 2021

[am]
fot. © Madants/Warner Bros. Entertainment Inc/Anna Włoch

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film