banner ad

Malcolm i Stomil wracają. Po sukcesie „Emigracji XD” Canal+ rozpoczął kręcenie serialu „Edukacja XD”

10 czerwca 2024

Serial „Emigracja XD” nakręcony na podstawie powieści Malcolma XD o tym samym tytule spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem zarówno widzów, jak i krytyków. Canal+ zdecydował się więc pójść za ciosem i sięgnąć po książkową kontynuację perypetii głównych bohaterów – „Edukację XD”. Zdjęcia do nowej produkcji właśnie się rozpoczęły.

„’Emigracja XD’ okazała się tak ogromnym sukcesem, że decyzja o kontynuacji była natychmiastowa. Sceny z serialu królowały w mediach społecznościowych, a takie postaci jak Malcolm, Stomil czy Zbyszek już na stałe zapiszą się w historii kultowych polskich bohaterów serialowych. Tak pozytywny odbiór pokazuje, że Polacy są otwarci na komedie, które pod płaszczykiem tzw. lol-contentu pokazują nas w krzywym zwierciadle” – mówi Beata Ryczkowska, dyrektorka produkcji oryginalnych i koprodukcji Canal+ Polska.

Czy w nowej produkcji na Malcolma i Stomila, po uniknięciu brutalnej śmierci na polu kapusty w Jukeju, czeka spokojne życie w miejscowości o liczbie mieszkańców 10 000-19 999? Oczywiście, że nie, ponieważ bohaterowie ze Światowej Stolicy Agrestu przeprowadzają się do prawdziwej stolicy – Warszawy. Co dalej? Studia? Praca? Bezrobocie? Uniwersytet życia? Tego możecie już teraz dowiedzieć się z powieści, a na ekranie zobaczycie w przyszłym roku, kiedy serial będzie gotowy.

W „Edukacji XD” w główne role ponownie wcielają się Tomasz Włosok i Michał Balicki, a serial reżyseruje Łukasz Kośmicki, który wraz z Malcolmem XD jest autorem scenariusza na podstawie książki. Za kostiumy odpowiada Dorota Williams, charakteryzacją zajmuje się Adrianna Merska, scenografią – Katarzyna Jędrzejczyk, a muzyką – Marcin Macuk.

Poniżej możecie zobaczyć krótką filmową zapowiedź serialu „Edukacja XD”:

Powieść „Edukacja” Malcolma XD ukazała się nakładem Wydawnictwa W.A.B.

[am]


Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: film