Literacki cykl fantasy „Xanth” doczeka się własnego serialu i filmu pełnometrażowego

6 kwietnia 2017


Steven Paul, amerykański producent odpowiedzialny między innymi za realizację filmów z serii „Ghost Rider”, a także wyświetlanego właśnie w kinach obrazu science fiction „Ghost in the Shell”, przymierza się do ekranizacji literackiego cyklu „Xanth” autorstwa Piersa Anthony?ego.

Według wstępnych zapowiedzi projekt zakłada realizację serialu telewizyjnego i filmu pełnometrażowego osadzonego w magicznej krainie Xanth. Niestety na ten moment nie znamy jeszcze obsady czy też przybliżonej daty premiery. Oprócz należącej do Paula firmy SP Entertainment Group widowisko wyprodukują również Spike Seldin oraz Hans Futterman z New Harlem Partnership (wspomniana dwójka przymierza się także do ekranizacji „Malowanego człowieka” Petera V. Bretta).

Xanth to tajemniczy półwysep zamieszkany przez ludzi i humanoidalne istoty, ale też przeróżnej maści demony, harpie, centaury, fauny, smoki, bazyliszki. Kraina ta nasycona jest magią, której źródłem jest żyjący w podziemiach demon X(A/N)th. Każdy z mieszkańców półwyspu posiada jakiś magiczny talent. Ci, którzy odznaczają się wyjątkowymi zdolnościami w tej dziedzinie, zyskują miano magów i mogą władać Xanthem jako królowie.

Pierwszy tom sagi zatytułowany „Zaklęcie dla Cameleon” ukazał się w 1977 roku. Co ciekawe, pierwotnie Piers Anthony planował napisać jedynie trylogię rozgrywającą się w świecie Xanthu, jednak gorące przyjęcie książek ze strony miłośników fantasy sprawiło, że spisywanie dalszych losów magicznego półwyspu stało się jego życiowym zadaniem. Do dnia dzisiejszego powstało 40 tomów. Aktualnie autor pracuje nad trzema kolejnymi częściami. W naszym kraju książki z cyklu „Xanth” ukazywały się nakładem wydawnictwa Rebis i Nasza Księgarnia. Żadne z nich nie kontynuuje edycji, przez co polscy czytelnicy mogli poznać jedynie pierwsze 20 tomów. Może któryś z wydawców pokusi się o dokończenie serii przy okazji planowanego filmu i serialu?

[mw,am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film