„Liga Niezwykłych Dżentelmenów” serialem telewizyjnym?

11 lipca 2013

Liga Niezwykłych Dżentelmenów serialem
Hollywood chce się zrehabilitować po nieudanej adaptacji „Ligi Niezwykłych Dżentelmenów” z Seanem Connerym. Tym razem należące do Foxa studio filmowe i stacja telewizyjna zamierzają zrealizować jednogodzinny odcinek pilotażowy serialu na podstawie kultowego komiksu Alana Moore?a i Kevina O?Neilla.

Jak donosi Hollywood Reporter, warunki zawartej umowy zobowiązują Fox do produkcji jednego odcinka i pokazania go na antenie telewizji. W innym wypadku sieć poniesie bowiem dość dotkliwe kary finansowe. Taka wiadomość na ogół oznacza, że powstanie przynajmniej cały sezon serialu.

Komentarza Alana Moore?a na temat powstającego projektu nie mamy nawet co oczekiwać. Autor konsekwentnie odmawia oglądania filmów na podstawie swych dzieł. W 2009 roku w wywiadzie udzielonym Total Film w następujących słowach wypowiadał się na temat dotychczasowych adaptacji: „Czy potrzebujemy więcej gównianych filmów na tym świecie? Mamy już ich wystarczająco. Zważywszy, że 100 milionów dolarów mogłoby uporządkować niepokoje społeczne na Haiti. Poza tym książki i tak są lepsze.”

„Liga Niezwykłych Dżentelmenów” oparta jest na prostym, acz niewykorzystanym wcześniej przez nikogo pomyśle ? co by było, gdyby w wiktoriańskiej Anglii żyły postacie znane z kart literatury: kapitan Nemo, Allan Quatermain, Dr Henry Jekyll i jego alter-ego pan Edward Hyde, wampirzyca Mina Harker z „Drakuli” Stokera oraz niewidzialny człowiek Hawley Griffin. Tych sześcioro łowców przygód tworzy Ligę Niezwykłych Dżentelmenów, która ma uchronić Anglię przed niebezpiecznym kryminalistą zagrażającym Londynowi. W Polsce komiksy o Lidze Niezwykłych Dżentelmenów publikuje wydawnictwo Egmont. W maju ukazało się wznowienie pierwszego tomu serii w twardej oprawie.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film