„Księga czarownic” ? premiera nowego serialu fantasy na podstawie serii bestsellerowych powieści Deborah Harkness

3 września 2018


Nowy serial fantasy „Księga czarownic” to opowieść o magii, mrocznych tajemnicach i miłości. Historia, na podstawie serii bestsellerowych powieści Deborah Harkness, opowiada o współczesnej czarownicy, która próbuje rozszyfrować zagadkę pewnego starego manuskryptu. Polska premiera odbędzie się już dzień po światowej, czyli 15 września, na HBO GO. Emisja pierwszego odcinka na antenie HBO zapowiedziana jest na 23 października.

Diana Bishop jest niezwykle bystrą i błyskotliwą wykładowczynią historii na Oxfordzie. Kobieta jest również czarownicą, ale robi co może, aby zapomnieć o swoim pochodzeniu. Wszystko zmienia się jednak w dniu, w którym wchodzi w posiadanie tajemniczego manuskryptu. Aby rozwikłać związaną z nim zagadkę, historyczka podejmuje współpracę z enigmatycznym genetykiem, Matthew Clairmontem. Szybko okazuje się, że i on skrywa mroczną rodzinną tajemnicę ? jest wampirem. Ich wspólne poszukiwania sprawiają, że kruchy pokój, który od wieków panuje między czarownicami, wampirami, demonami oraz ludźmi jest zagrożony.

„Księga czarownic” to serial zrealizowany na podstawie bestsellerowego cyklu „Księga wszystkich dusz” autorstwa Deborah Harkness. Produkcja jest pełną magii i tajemnic współczesną opowieścią o miłości. Książki zostały opublikowane w ponad 37 krajach i cieszyły się ogromną popularnością również w Polsce.

Producentkami wykonawczymi są Jane Tranter i Julie Gardner. „Jane dokonała fenomenalnych adaptacji książek na ekran ? na przykład prozy Dickensa ? i ma niesamowity dorobek razem z Julie Gardner. Zrobiły 'Torchwood’, zrobiły „Doktora Who”, zrobiły jedne z moich ulubionych seriali w Anglii, czyli 'MI-5′ i 'Tajniaków’. Tak więc miałam wrażenie, że powierzam książki komuś, kto naprawdę zrozumiał, o co chodzi w książkowej adaptacji, i kto naprawdę pojmuje, jak ważna jest ta seria książek dla czytelników” ? powiedziała autorka książek, Deborah Harkness, która również jest jedną ze współproducentek serialu.

W rolach głównych w „Księdze czarownic” występują Teresa Palmer jako czarownica Diana Bishop oraz Matthew Goode jako wampir Matthew Clairmont. Partnerują im m.in. Alex Kingston, Valarie Pettiford, Elarica Johnson, Trevor Eve, Owen Teale, Louise Brealeym, Greg McHugh, Tanya Moodie, Lindsay Duncan, Trystan Gravelle, Aisling Loftus i Daniel Ezra. Za reżyserię serialu odpowiada Juan Carlos Medina.

Serial „Księga czarownic” będzie miał swoją polską premierę w sobotę, 15 września, w HBO GO. Na antenie HBO pierwszy odcinek zostanie wyemitowany 23 października o godz. 20:10, kolejne odcinki będą pojawiały się co tydzień o tej samej porze.

Poniżej możecie obejrzeć zwiastun serialu:

fot. Sky UK Limited/HBO

Tematy: , , , ,

Kategoria: film