Krwawa jatka, kicz i absurdalny humor. Specjalny odcinek świąteczny „Creepshow” na podstawie opowiadania J.A. Konratha w poniedziałek na AMC

13 grudnia 2021

„Creepshow”, serialowa antologia na podstawie kultowej komedii grozy Stephena Kinga i George’a R. Romero z 1982 roku, powraca na antenę AMC – tym razem ze świątecznym odcinkiem specjalnym „Anonimowi Zmiennokształtni” zrealizowanym na podstawie opowiadania J.A. Konratha. Premiera w poniedziałek 13 grudnia o godz. 22:00.

Grupa tytułowych odmieńców zmierzy się z polującym na nich od wieków… Świętym Mikołajem i jego armią. To oznacza tylko jedno – krwawą jatkę z przymrużeniem oka.

Robert Weston zauważył ostatnio u siebie dziwne zmiany, których żaden lekarz nie potrafi wyjaśnić. Jedynym wytłumaczeniem jego objawów jest to, że może być… wilkołakiem? Podczas poszukiwania odpowiedzi trafia na niezwykłą grupę wsparcia, której członkowie pomagają mu poznać prawdę. Odkrycia Roberta okazują się jednak dużo bardziej złowrogie, niż mógłby sobie wyobrazić. Grupa nieszczęśników musi połączyć siły, by stawić czoła odwiecznemu zabójcy – znanemu dobrze wszystkim jegomościowi w czerwonym kubraczku – i jego wiernym pomocnikom.

Fani „Creepshow” tym razem otrzymają od twórców odcinek trwający aż 46 minut wypełniony specyficznym humorem, kiczowatymi kostiumami i krwawą jatką, w charakterystycznej dla komediowego horroru stylistyce. Historia powstała w oparciu o opowiadanie amerykańskiego pisarza J.A. Konratha. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Greg Nicotero.

„Duch Świąt Bożego Narodzenia żyje i ma się dobrze w prawdziwym stylu 'Creepshow'” – skomentował Nicotero. „Wyobrażenie sobie na nowo tego, jak patrzymy na święta i Świętego Mikołaja, z brawurową obsadą, niezliczonymi przerażającymi rzeczami oraz garścią emocji, to coś, czego nie możecie przegapić” – dodał.

W świątecznym odcinku „Creepshow” występują m.in Anna Camp („Pitch Perfect”, Czysta krew) i Adam Pally („Świat Według Mindy”, „Happy Endings”). W jednej z ról widzowie zobaczą też Franka Nicotero, komika spokrewnionego z Gregiem Nicotero. Premiera 13 grudnia o godz. 22:00 na kanale AMC.

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film