„Komórka” Stephena Kinga ? mamy pierwszy zwiastun ekranizacji

8 maja 2016

komorka-film-zwiastun
Podczas gdy uwaga fanów Stephena Kinga i mediów skupiona jest głównie na zapowiadanych ekranizacjach „Mrocznej wieży” i „To”, do sieci trafił niespodziewanie zwiastun gotowej już od dłuższego czasu produkcji na podstawie powieści „Komórka”.

Opublikowana w 2006 roku książka opiera się na założeniu, że pewnego dnia, za sprawą sygnału rozesłanego poprzez sieć telefonii komórkowej, ludzkość przemieniła się w hordę dzikich, bezrozumnych i pałających żądzą mordu istot. Uniknąć takiego losu udało się jedynie garstce osób, które nie odebrały połączenia. Jednym z nich jest autor komiksów, Clayton Riddell, który wraz z grupką przypadkowo ocalałych próbuje przeżyć i dostać się do rodzinnego miasteczka, zanim jego żona i syn odbiorą telefon.

Prawa do sfilmowania książki niemal z miejsca kupił Eli Roth, który jednak po trzech latach porzucił projekt z uwagi na różnice artystyczne, jakie pojawiły się między nim a producentami. W ciągu następnej dekady projekt lądował na różnych biurkach, aż ostatecznie udało się skompletować zachęcającą obsadę z Johnem Cusackiem i Samuelem L. Jacksonem na czele (którzy wcześniej wystąpili już wspólnie w innej adaptacji Kinga – „1408”). Na stołku reżyserskim zasiadł Tod Williams (Paranormal Activity 2), zaś pierwszą wersję scenariusza napisał sam Stephen King.

Film od początku miał trudności z dotarciem na ekrany. Zdjęcia ukończono już w 2014 roku, prawa do dystrybucji sprzedano już w lutym 2015 roku. Firma, która je nabyła, ostatecznie wycofała się z projektu. Światowa premiera zapowiadana była na styczeń 2016 podczas festiwalu filmowego w Glasgow, w ostatniej chwili została jednak odwołana. W końcu producenci donieśli, że ekranizację będzie można oglądać od 10 czerwca za pośrednictwem usługi wideo na żądanie. Dopiero 8 lipca obraz trafi do kin w ograniczonym zakresie.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun ?Komórki?:

Oficjalny plakat filmu:

komorka-film-plakat

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film