banner ad

Kolejna ekranizacja „Pinokia” jesienią w polskich kinach. Zobacz zdjęcia

14 sierpnia 2014

Pinokio-film-1
Jesienią na nasze ekrany wejdzie „Pinokio”, najnowsza ekranizacja klasycznej i niezmiennie popularnej baśni Carlo Collodiego. Pełna humoru historia drewnianego pajacyka, który za sprawą magii ożywa i wyrusza w świat na poszukiwanie przygód, zagości w kinach 17 października. W oczekiwaniu na polską premierę prezentujemy pierwsze zdjęcia z tej urokliwej, familijnej produkcji.

Ubogi konstruktor zabawek Dżepetto rzeźbi drewnianą kukiełkę. Ku jego wielkiemu zdziwieniu, zrobiona z sosnowego pnia zabawka zaczyna się ruszać i mówić. Dżepetto nadaje jej imię Pinokio. Ożywiony pajacyk za nic ma dobre maniery i sprawia swojemu twórcy coraz więcej kłopotów wychowawczych. Wreszcie ucieka z domu i wyrusza w świat w poszukiwaniu przygód. Wkrótce będzie musiał ratować się przed oszustami, dowie się, jak to jest być w oślej skórze, a nawet zwiedzi wnętrze prawdziwego wieloryba. Jego podróż stanie się doskonałą okazją, aby Pinokio poznał znaczenie takich słów jak prawdomówność, lojalność i odwaga.

Pinokio-film-2

Klasyczna powieść Collodiego z 1883 roku doczekała się licznych, często swobodnych adaptacji. Istnieje co najmniej czternaście anglojęzycznych filmów opartych na książce, nie wspominając o włoskich, francuskich, rosyjskich, niemieckich, japońskich i wielu innych, kręconych z myślą o dużym lub mały ekranie.

Pinokio-film-3

W filmie w reżyserii Anny Justice wystąpią Mario Adorf, Ulrich Tukur, Inka Friedrich, Benjamin Sadler, Sandra Hüller, Florian Lukas i Arved Friese.

Pinokio-film-4

Pinokio-film-5

Pinokio-film-6

Pinokio-film-7

Tematy: , , , ,

Kategoria: film