Keira Knightley wcieli się w Colette w nowym filmie biograficznym?

3 lutego 2016

keira-zagra-colette
Twórcy nowego filmu biograficznego o Sidonie-Gabrielle Colette chcą, aby w rolę francuskiej pisarki znanej z cyklu o Klaudynie wcieliła się aktorka Keira Knightley.

Film, do którego zdjęcia mają ruszyć w maju 2016 roku, nosi tytuł ?Colette? i pokaże, jak tematyka kobiecej seksualności obecna w powieściach pisarki znajdowała odbicie w jej życiu seksualnym i relacjach z pierwszym mężem, Henrym Gauthierem-Villarsem.

Stanowisko reżysera ma objąć Wash Westmoreland, twórca nagrodzonego Oscarem i Złotym Globem obrazu „Motyl Still Alice”. Scenariusz jest już gotowy. Reżyser napisał go razem ze swoim wieloletnim współpracownikiem Richardem Glatzerem.

W wywiadzie udzielonym tygodnikowi „Variety” Michael Litvak z firmy Bold Films, która jest koproducentem filmu, powiedział o chęci pozyskania do projektu Keiry Knightley: „Keira doskonale nadaje się do wejścia w rolę ikonicznej Colette, która na początku XX wieku przekraczała granice, w czasach gdy pisarstwo kobiet było traktowane marginalnie, a biseksualność uchodziła za skandal”. Aktualnie trwają rozmowy z aktorką

[am]
fot. GabboT/Flickr, JimtheObscure.com

Tematy: , , , ,

Kategoria: film