Joel Coen zrealizuje nową ekranizację „Makbeta” Szekspira. W obsadzie Denzel Washington i Frances McDormand

2 kwietnia 2019


Joel Coen, połowa słynnego duetu odpowiedzialnego za takie filmowe przeboje, jak „Fargo”, „Big Lebowski”, „Bracie, gdzie jesteś?” czy „To nie jest kraj dla starych ludzi”, zrealizuje nową ekranizację „Makbeta” Williama Szekspira. Poznaliśmy też nazwiska dwójki aktorów, którzy dostali angaż do głównych ról.

Joel Coen ma nie tylko wyreżyserować obraz, ale odpowiada także za napisanie scenariusza. Nie potwierdzono udziału w projekcie jego brata, Ethana. Jeśli nic się w tej sprawie nie zmieni, będzie to pierwszy film zrealizowany przez Joela samodzielnie. W głównych rolach w nowym „Makbecie” zobaczymy Denzela Washingtona i żonę reżysera, Frances McDormand. Za produkcję odpowiedzialny jest Scott Rudin, który wcześniej już współpracował z braćmi m.in. przy „Prawdziwym męstwie” i „Co jest grane, Davis?”. Film ma zostać nakręcony do końca 2019 roku.

Tragedia Szekspira już wielokrotnie była przenoszona na ekran. Dokonali tego m.in. tak wybitni twórcy, jak Orson Welles („Makbet” z 1948 roku), Akira Kurosawa („Tron we krwi” z 1957 roku) i Roman Polański („Tragedia Makbeta” z 1971 roku). Ostatnia duża produkcja powstała w 2015 roku z udziałem Michaela Fassbendera i Marion Cotillard. Fakt, że tak szybko podjęto próbę ponownej adaptacji „Makbeta”, może zaskakiwać. Jeśli jednak za projekt bierze się Joel Coen, istnieje szansa, że otrzymamy oryginalne widowisko, które w intrygujący sposób podejdzie do historii.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: film