Jest już zwiastun serialu „Genialna przyjaciółka” na podstawie powieści Eleny Ferrante!

1 września 2018


W sieci udostępniono pierwszy zwiastun serialu „Genialna przyjaciółka” na podstawie powieści Eleny Ferrante. Premiera ekranizacji realizowanej w koprodukcji przez HBO i włoski kanał RAI zapowiedziana jest na listopad.

„Genialna przyjaciółka” opowiada o Elenie Greco, obecnie dojrzałej kobiecie, która dowiaduje się, że jej najlepsza przyjaciółka z dzieciństwa, Raffaella „Lila” Cerullo, zniknęła bez śladu. Chcąc znaleźć wytłumaczenie dla tego, co się stało, bohaterka uruchamia komputer i zaczyna spisywać historię ich burzliwej przyjaźni, poczynając od momentu, gdy poznała Lilę w szkole. Rozgrywająca się w niebezpiecznym i fascynującym Neapolu opowieść obejmuje ponad 60 lat. Główna bohaterka próbuje nakreślić portret Lili, swej najlepszej przyjaciółki i zarazem najgorszego wroga.

„Role córek i matek mają kluczowe znaczenie dla moich książek; czasami myślę, że nie pisałam o niczym innym” – twierdzi Elena Ferrante. „Genialna przyjaciółka” jest najlepszym dowodem na potwierdzenie tych słów. Na kartach książki autorka opowiada o tym, co kształtuje kobiety, podkreślając niemały wpływ środowiska społecznego i najbliższych. Pisze o napiętych stosunkach między matkami i córkami, a także o pragnieniu zachowania poczucia niezależności.

Zapowiadany serial będzie składał się z ośmiu odcinków i oparty został na pierwszej książce wchodzącej w skład Kwartetu Neapolitańskiego. Twórcy planują przenieść również na ekran następne tomy. Za reżyserię serialu odpowiada Saverico Costanzo. Współautorką scenariusza jest Elena Ferrante, co daje nadzieję, że produkcja wiernie odda klimat książki.

Poniżej możecie zobaczyć pierwszy zwiastun „Genialnej przyjaciółki”:

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film