Jest już zwiastun „Diuny” Denisa Villeneuve’a na podstawie powieści Franka Herberta

9 września 2020

Studio Warner Bros. Pictures opublikowało zwiastun długo wyczekiwanej ekranizacji „Diuny” Franka Herberta. Za kinową adaptację kultowej książki odpowiada reżyser Denis Villeneuve, znany z takich produkcji jak „Nowy początek” czy „Blade Runner 2049”.

„Diuna” to historia niezwykłej, pełnej przygód i emocji podróży Paula Atrydy. Temu genialnemu i utalentowanemu młodemu człowiekowi pisane jest wspaniałe przeznaczenie, którego on sam nie jest w stanie pojąć. Najpierw jednak Paul musi się udać na najbardziej niebezpieczną planetę we wszechświecie, żeby ratować rodzinę i rodaków. Na planecie wybucha zażarty konflikt o dostęp do niewystępującej nigdzie indziej, najcenniejszej ze znanych substancji. Wyzwala ona w ludziach ich największy potencjał. Ale wojnę przetrwają tylko ci, którzy pokonają swój strach.

W filmie występuje plejada gwiazd kina: Timothée Chalamet („Tamte dni, tamte noce”), Rebecca Ferguson („Doktor Sen”), Oscar Isaac („Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”), Josh Brolin („To nie jest kraj dla starych ludzi”), Stellan Skarsgård („Czarnobyl”), Dave Bautista („Strażnicy Galaktyki”), Zendaya („Euforia”), David Dastmalchian („Ant-Man”), Stephen Henderson („Lady Bird”), jak również Charlotte Rampling („Basen”), Jason Momoa („Aquaman”), Chang Chen („Przyczajony tygrys, ukryty smok”) i Javier Bardem („Vicky Cristina Barcelona”).

Villeneuve jest nie tylko reżyserem „Diuny”, ale też wraz z Erikiem Rothem i Jonem Spaihtsem napisał scenariusz na podstawie książki Herberta. Do ekipy dobrał sobie ponownie scenografa Patrice’a Vermette’a, montażystę Joe Walkera, a także twórców efektów wizualnych Paula Lamberta i Gerda Nefzera. Po raz pierwszy zaś współpracował z autorem zdjęć Greigem Fraserem, projektantką kostiumów Jacqueline West i jej asystentem Bobem Morganem oraz koordynatorem kaskaderów Tomem Struthersem. Ścieżkę dźwiękową do „Diuny” stworzył kompozytor Hans Zimmer. Zdjęcia do filmu powstawały w Budapeszcie i w Jordanii.

Jednym z producentów wykonawczych jest syn pisarza, Brian Herbert, który kontynuuje książkowy cykl wspólnie z Kevinem J. Andersonem. Ten drugi został konsultantem kreatywnym adaptacji. Obaj panowie mieli zadbać o to, by kinowa „Diuna” była możliwe jak najbardziej wierna literackiemu pierwowzorowi.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun „Diuny” Denisa Villeneuve’a:

[am]
źródło: Warner Bros. Polska

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film