banner ad

Jesse Peretz wyreżyseruje ekranizację powieści „Juliet, naga” Nicka Hornby?ego

9 maja 2016

bedzie-ekranizacja-juliet-naga
Reżyser Jesse Peretz podpisał umowę na realizację filmu na podstawie powieści Nicka Hornby?ego „Juliet, naga”. Współproducentem ekranizacji ma być Judd Apatow.

Wydana w 2009 powieść „Juliet, naga” opowiada o Annie, dziewczynie tkwiącej w mało satysfakcjonującym związku, która pisze krytyczną recenzję płyty zawierającej wersje demo klasycznego albumu Tuckera Crowa, ulubionego piosenkarza swojego chłopaka. Tekst przypieczętowuje koniec ich związku, ale też zwraca uwagę samego artysty, który od lat stroni od mediów i nic nowego nie nagrywa. Tucker nawiązuje kontakt z Annie, co stanowi początek ich nieprawdopodobnej relacji.

Scenariusz filmu jest już gotowy. Napisali go Tamara Jenkins („Savages. Ponad bezprawiem”) i Jim Taylor („Bezdroża”, „Schmidt”). Poprawki na skrypt nanieśli Phil Alden Robinson i Evgenia Pereca. „Juliet, naga” będzie pierwszym kinowym projektem Jessego Peretza od czasu dobrze przyjętej przez publiczność komedii „Nasz brat idiota” z 2011 roku. W międzyczasie reżyser pracował na planie takich seriali, jak „Orange is the new black”, „Dziewczyny” i „Happyish”.

Choć o Nicku Hornbym było ostatnio głośno za sprawą nowej powieści „Funny girl” oraz nominacji do Oscara za scenariusz do filmu „Brooklyn”, dawno żadna książka autora nie doczekała się przebojowej adaptacji. Ostatnią ekranizacją była nie do końca udana „Nauka spadania” na podstawie „Długiej drogi w dół”. Zważywszy jednak na nazwiska osób zaangażowanych w realizację filmu „Juliet, naga”, które mają już w dorobku udane produkcje w podobnym do Hornby’ego tonie, możemy oczekiwać, że tym razem uda się stworzyć film na miarę największych kinowych hitów pisarza ? „Przeboje i podboje” oraz „Był sobie chłopiec”.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: film