banner ad

„Jedenaste przykazanie” Jeffrey’a Archera serialem telewizyjnym

30 września 2011


Valhalla Entertainment podpisała umowę z New Franchise Media na adaptację powieści Jeffreya Archera „Jedenaste przykazanie” w formie serialu telewizyjnego.

Akcja powieści rozgrywa się na początku dwudziestego pierwszego wieku w Ameryce, rządzonej przez prezydenta wyznającego pokojową wizję świata, i w Rosji, z nowym prezydentem – komunistą i tyranem, który ślepo dąży do militarnej konfrontacji obu supermocarstw. Connor Fitzgerald, supertajny agent CIA, otrzymuje rozkaz zabicia rosyjskiego prezydenta. Przekonany, że zaaprobował ten krok sam prezydent Stanów Zjednoczonych, wyrusza do Rosji. Nie wie, że zamach ma zostać udaremniony, on sam zaś ujęty i stracony. Ktoś za wszelką cenę chce zgładzić Connora…

Gale Anne Hurd, szefowa Valhalla Entertainment, producentka takich filmów, jak „Terminator 1 i 2”, „Obcy 2 – Decydujące starcie”, „Armageddon” czy „Aeon Flux” powiedziała: „Opowieść Archera jest zajmująca, napędzana przez postacie ale również pełna niebezpieczeństw i szybkiego tempa akcji – idealna dla telewizji.”

Satysfakcji z podpisanej umowy nie kryje również New Franchise Media, agencja reprezentująca pisarza. Książki Archera sprzedały się na świecie w ponad 300 milionach egzemplarzy, dlatego liczą, że serial spotka się z dużym zainteresowaniem ze strony fanów.

Pomimo ogromnej popularności, powieści Archera (z małymi wyjątkami) nie były dotąd ekranizowane. Niebawem ma się to jednak zmienić. „Planujemy częściej współpracować z tak doświadczonymi i szanowanymi producentami jak Gale Anne Hurd.” – zapewnił Jeffrey Steiner, dyrektor New Franschise Media.

Tematy: , , ,

Kategoria: film