James Ponsoldt chce wyreżyserować film o ostatnich latach życia F. Scotta Fitzgeralda

9 czerwca 2015

James_Ponsoldt_Fitzgerald
Reżyser James Ponsoldt negocjuje umowę, która pozwoli mu przenieść na ekran powieść biograficzną Stewarta O?Nana „West Of Sunset” opowiadającą o ostatnich latach życia F. Scotta Fitzgeralda.

„West Of Sunset” to zbeletryzowana biografia autora „Wielkiego Gatsby?ego” rozgrywająca się w czterech ostatnich latach jego życia, które spędził w Hollywood. Fitzgerald był wówczas wrakiem człowieka dręczonym problemami ze zdrowiem, finansami i chorą na umyśle żoną. Hollywood miało być początkiem kolejnego etapu jego życia, zakończyło się jednak inaczej ? pisarz umarł na atak serca będący pośrednio skutkiem choroby alkoholowej.

Akcja filmu ma rozgrywać się w czasie, kiedy Fitzgerald pracował dla Metro-Goldwyn-Mayer i pisał swoją ostatnią, nieukończoną powieść. W retrospekcjach zaś powracać będziemy do czasów jego świetności. W obrazie powinny pojawić się również znane osobistości świata literatury i filmu, jak Dorothy Parker, Ernest Hemingway i Humphrey Bogart.

Reżyser James Ponsoldt przy swoich kolejnych projektach coraz śmielej sięga po literaturę. W 2013 roku nakręcił film „Cudowne tu i teraz” na podstawie powieści Tima Tharpa. W tym roku na ekrany kin wejdzie „The End of the Tour”, czyli długo wyczekiwania biografia amerykańskiego pisarza Davida Fostera Wallace?a, który zmarł samobójczą śmiercią w 2008 roku. Na etapie preprodukcji znajduje się również adaptacja powieści Dave Eggersa „Krąg” z Tomem Hanksem i Alicią Vikander w rolach głównych.

[am]
źródło: Deadline
fot. Elen Nivrae

Tematy: , , , ,

Kategoria: film