banner ad

Jack Irish, bohater kryminałów Petera Temple’a, powraca w serialu. Premiera pierwszego sezonu 15 grudnia na kanale SundanceTV

13 grudnia 2016

jack_irish_premiera_1
Po sukcesie, jaki odniosły trzy filmy telewizyjne o kryminalnych perypetiach australijskiego prawnika po przejściach, Jacka Irisha, twórcy postanowili kontynuować cykl w formie sześcioodcinkowego serialu. Tym razem akcja przenosi się z kulturalnego atolu Fitzroy do gwarnej Manili na Filipinach. Bohater grany przez Guya Pearce’a wplątuje się w polowanie na czarownice powiązane z masakrą sprzed lat. Pierwszy odcinek serialu „Jack Irish” będziecie mogli obejrzeć w czwartek 15 grudnia na kanale SundanceTV.

Jack Irish narodził się w 1996 roku na kartach powieści kryminalnej australijskiego autora Petera Temple’a. „Duchy przeszłości” przyniosły pisarzowi Ned Kelly Award, jedną z najważniejszych i najbardziej prestiżowych nagród przyznawanych w Australii powieściom kryminalnym. Książka szybko zyskała popularność na całym świecie. Krytycy docenili jej humor, trzymającą w napięciu fabułę i wielowarstwową kreację głównego bohatera. Na fali sukcesu Temple napisał trzy kolejne powieści z Jackiem Irishem, ostatnia ukazała się w 2003 roku.

jack_irish_premiera_2

W latach 2012-2014 australijska stacja ABC Television we współpracy z niemiecką ZDF wyprodukowała trzy filmy telewizyjne o Jacku Irishu na podstawie książek Temple’a. Kiedy pojawił się pomysł serialu, producenci uznali, że ostatnia powieść z serii nie zawiera wystarczającej ilości materiału, aby nakręcić 6-odcinkową fabułę. Postanowili więc wymyślić własną historię, wykorzystując jedynie niektóre postaci z czwartej książki.

Świat Jacka Irisha zawalił się kilka lat wcześniej wraz z tragiczną śmiercią żony. Niegdyś szczęśliwy mąż i wzięty adwokat zatracał się stopniowo w hazardzie i alkoholu w jednym z barów na przedmieściach Melbourne. Z pomocą przyjaciół udaje mu się częściowo uporać z duchami przeszłości. W najnowszej serii Irish stara się wyjaśnić zagadkę zaginięcia Wayne?a Diltheya. Dochodzenie kończy się wraz z nagłą śmiercią poszukiwanego. Klient staje się enigmą, a Jack wkracza w tajemniczą i niebezpieczną intrygę, w której on sam staje się głównym podejrzanym. Fałszywe alibi niespodziewanie zapewnia mu nieznajoma ? Sarah Longmore, która poszukuje zaginionej córki. Jack szybko wpada w sieć potężnych i mrocznych interesów. Tym razem miejscem akcji dla pełnego zaskakujących zwrotów akcji thrillera kryminalnego będzie nie tylko Australia, ale również Filipiny, gdzie na trop zagadki wpada dziennikarka ? Linda Hillier.

jack_irish_premiera_3

W rolę Jacka Irisha wciela się Guy Pearce znany m.in. z produkcji Marvela „Iron Man 3”, czy hitów kinowych takich jak „Prometeusz”, „Jak zostać królem”, „Gangster” czy „Memento”. Pearce jako Jack Irish przemienia się w walczącego z duchami przeszłości inteligentnego prawnika, który potrafi być czasami kochankiem uwikłanym w relację z Lindą Hiller (Marta Dusseldorp), człowiekiem walczącym z własnymi słabościami ? do alkoholu i hazardu ? a jednocześnie wojownikiem dążącym do rozwiązania kryminalnej zagadki.

Pierwszy odcinek serialu „Jack Irish” zostanie wyemitowany w czwartek 15 grudnia o 22:00 na antenie SundanceTV. Drugi odcinek – w czwartek 22 grudnia o 22:00 (powtórki: 23 grudnia o 14:00, 27 grudnia o 21:00, 28 grudnia o 13:00). Kontynuacja serialu – w styczniu.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun serialu „Jack Irish”:

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film