Irvine Welsh pisze scenariusz do miniserialu na podstawie własnej powieści „Crime”

17 października 2016

welsh-miniserial-crime
Irvine Welsh zajmie się pisaniem scenariusza sześcioodcinkowego miniserialu na podstawie powieści „Crime”. To pierwszy raz, kiedy szkocki autor będzie adaptował na potrzeby ekranu własną książkę.

Powieść „Crime” jest kontynuacją znanej polskim czytelnikom „Ohydy”, na podstawie której powstał film z Jamesem McAvoyem w roli głównej. W sequelu powraca inspektor policji Ray Lennox, który musi zmierzyć się z siatką pedofilów chronionych przez skorumpowanych policjantów. „Ta historia to klasyczna podróż od mroku do światła i mimo problematycznego tematu myślę, że podnosi na duchu” ? powiedział Welsh.

W pisaniu scenariusza sześciu godzinnych odcinków miniserialu pisarza będzie wspomagał jego wieloletni współpracownik Dean Cavanagh. W głównego bohatera wcieli się aktor Dougray Scott.

Akcja miniserialu ma się rozgrywać głównie na Florydzie i będzie przeplatana wspomnieniami ze sprawy, jaką Lennox prowadził w Edynburgu, co ma – zgodnie ze słowami producenta Tony?ego Wooda – podkreślać kontrast pomiędzy skąpanym w słońcu rajem a brudnym i obskurnym szkockim miastem.

Polscy czytelnicy nie mieli jeszcze okazji przeczytać powieści, na podstawie której powstanie miniserial. Na pewno jednak ucieszy ich zbliżająca się premiera „Trainspotting zero” (w oryg. „Skagboys”), którą na przełom października i listopada szykuje wydawnictwo Replika. Poniżej możecie zobaczyć okładkę zapowiadanej nowości.

trainspotting-zero-baner

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film