„Informacja zwrotna” Żulczyka, „Detektyw Forst” Mroza i „Pan Samochodzik” Nienackiego. Netflix zapowiada nowe ekranizacje
Neflix zapowiada 18 nowych polskich produkcji, a wśród nich również ekranizacje literackie. Platforma przekonuje, że stawia na różnorodność gatunków wśród lokalnych historii, które zaciekawią obecnych fanów i nowych widzów.
Tatry staną się areną brutalnych morderstw w nowym serialu kryminalnym „Detektyw Forst”, który powstanie na podstawie serii książek Remigiusza Mroza. W rolę cynicznego, ale skutecznego policjanta wcieli się Borys Szyc. Pisarz poinformował, że kręcenie zdjęć do serialu zacznie się już wkrótce. Na profilu Borysa Szyca na Facebooku pojawiło się nawet zdjęcie, na którym aktor ustylizowany jest na bohatera.
Do przemyśleń skłoni z kolei widzów „Informacja zwrotna” z Arkadiuszem Jakubikiem w roli głównej. To serialowa historia o wewnętrznych zmaganiach i odkupieniu, stworzona na podstawie powieści Jakuba Żulczyka. Z wpisu zamieszczone przez autora książki na jego oficjalnym profilu na Facebooku dowiadujemy się, że ekranizację wyprodukuje Opus Film, za reżyserię odpowiadać będzie Leszek Dawid, a scenariusz napisał Kacper Wysocki. Premiera przewidziana jest na 2023 rok.
Neflix zainwestował także w pierwszą z zapowiadanych ekranizacji przygód Pana Samochodzika. Film ma być zrealizowany na podstawie książki „Pan Samochodzik i Templariusze”. Stanowisko reżysera powierzono Antoniemu Nykowskiemu, a autorem scenariusza jest Bartosz Sztybor. Obsada nie została jeszcze ujawniona, natomiast wiadomo już, że fabuła raczej dość swobodnie podejdzie do literackiego pierwowzoru. Uwielbiany przez czytelników pan Tomasz ma bowiem wpaść na trop skarbu templariuszy, który jest kluczem do wielkiej mocy, mogącej zachwiać równowagą między dobrem i złem na świecie. Jak podano w oficjalnym opisie, wspierany przez zaprzyjaźnionych harcerzy, Pan Samochodzik rozpocznie wielki wyścig z czasem i wrogą organizacją, którego stawką będzie dziedzictwo rycerskich zakonów. Premiera zapowiedziana została na 2023 rok.
Z kart książki na ekran trafi też romans Anny Szczypczyńskiej „Dzisiaj śpisz ze mną”.
„Cieszymy się, że możemy dać twórcom przestrzeń na zrealizowanie swoich filmowych opowieści, tak różnych pod kątem przesłania i sposobu kreowania świata. Dzięki otrzymanej wolności twórczej powstają projekty często nowatorskie i odważne. Fakt, że są chętnie oglądane w Polsce i niejednokrotnie uzyskują międzynarodowy rozgłos, jest dla nas dodatkowym powodem do dumy. Jesteśmy pewni, że i nowe tytuły spotkają się z równie ciepłym przyjęciem” – mówi Łukasz Kłuskiewicz, dyrektor ds. filmów w regionie CEE w Netfliksie.
[am]
TweetKategoria: film