Hollywood zrealizuje wysokobudżetowy film na podstawie „Mistrza i Małgorzaty” Bułhakowa

22 lutego 2017


Rosyjska producentka Swietłana Migunowa-Dali i amerykańska producentka Grace Loh podjęły współpracę celem realizacji amerykańskiej adaptacji „Mistrza i Małgorzaty” Michaiła Bułhakowa.

„Jesteśmy w tej chwili w trakcie negocjacji odnośnie ogromnej amerykańskiej produkcji i liczymy na duży film fabularny o budżecie od 50 do 100 milionów dolarów” – powiedziała Migunowa-Dali w rozmowie z TASS.

Pomysł na ten projekt narodził się już ponad dziesięć lat temu. „Bardzo trudno było uzyskać prawa do filmu z Fundacji Bułhakowa, a teraz wreszcie mamy audio-wizualne prawa i zebraliśmy silny zespół, który jest skazany na sukces” ? dodała rosyjska producentka.

Choć nazwiska reżysera i aktorów nie zostały jeszcze ostatecznie zatwierdzone, scenarzyści już pracują nad skryptem filmu. „Całkiem dużo pierwszoligowych aktorów hollywoodzkich okazało się fanami Bułhakowa oraz wyraziło zainteresowanie, aby być częścią tego projektu” – wyjawiła Migunowa-Dali. „Mamy pierwszą wersję scenariusza. Pisarstwo Bułhakowa jest skomplikowane i będziemy starali się interpretować oraz wyjaśniać to, czego on nie mógł powiedzieć wprost w swoich czasach. Postaramy się zaprezentować film dla zachodniej publiczności bez utraty dramaturgii”.

Producentki liczą, że w projekt zaangażują się również rosyjscy filmowcy, a część zdjęć uda się nakręcić w Moskwie w mieszkaniu Bułhakowa.

[am]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film