Hollywood sfilmuje kolejną powieść Ray’a Bradbury’ego

12 maja 2012


Do Hollywood wkroczyła moda na twórczość Ray?a Bradbury?ego. Wytwórnia Metro-Goldwyn-Mayer ogłosiła plany ekranizacji „From the Dust Returned”. Jest to już piąta produkcja na podstawie prozy pisarza, nad którą pracuje amerykańska Fabryka Snów.

„From The Dust Returned” (z ang. „Z prochu zwrócony”) to seria sześciu opowiadań o rodzinie Elliotów, dziwacznych, nieśmiertelnych potworach i upiorach, które adoptowały normalne ludzkie dziecko imieniem Timothy. Chłopiec, który musi wysłuchiwać opowieści rodzinnych od swojej zmumifikowanej babci stanie się w końcu jedynym, który będzie musiał zmierzyć się ze śmiercią.

Opowieść o dobrodusznej rodzinie wampirów to nie jedyna adaptacja prozy Bradbury?ego, którą zainteresowało się ostatnio Hollywood. W fazie rozwoju są już prace nad „Kronikami marsjańskimi” (premiera 2013 rok), „Ilustrowanym człowiekiem” (2013) oraz „Słonecznym winem” (2014). Od jakiegoś czasu mówi się również o przymiarkach Franka Darabounta do remake’u (a właściwie nowej adaptacji) powieści „451 stopni Fahrenheita”.

Tematy: , , ,

Kategoria: film