Historia pisarki, która zabiła swojego męża, przeniesiona na ekran. W filmie grają Cybill Shepherd i Steve Guttenberg

4 stycznia 2023

Stacja telewizyjna Lifetime wyprodukowała film opowiadający o Nancy Crampton-Brophy, 71-letniej autorce trzeciorzędnych romansów i eseju o wymownym tytule „Jak zamordować swojego męża”, która została skazana na dożywocie właśnie za zabójstwo męża. W telewizyjnej produkcji w głównych rolach wystąpili Cybill Shepherd i Steve Guttenberg.

Sprawa zagadkowego morderstwa kucharza i nauczyciela Daniela Brophy’ego wzbudziła w 2018 roku w Oregonie wiele emocji. Wykrwawiającego się po dwóch strzałach z pistoletu mężczyznę znaleźli studenci, którzy przyszli na zajęcia w Instytucie Kulinarnym. Wdowa po Danielu, Nancy, przeżywała wraz ze wszystkimi publicznie żałobę, a ludzie zachodzili w głowę, kto i dlaczego mógł zabić lubianego przez lokalną społeczność człowieka.

Zaskakujący zwrot w sprawie nastąpił trzy miesiące później. Policja aresztowała Nancy pod zarzutem morderstwa. Historia nabrała medialnego rozgłosu, ponieważ podejrzana pisała romanse o takich tytułach jak „Zły kochanek” czy „Zły mąż”, a nawet opublikowała na zaprzyjaźnionym blogu esej „Jak zamordować swojego męża”, w którym rozważała problemy stojące przed bohaterką pragnącą zabić małżonka. Ostatecznie jednak to nie esej i opublikowane powieści przyczyniły się do osądzenia Nancy, lecz dowody zebrane podczas śledztwa.

Historia Nancy i Daniela stała się podstawą filmu telewizyjnego napisanego i wyreżyserowanego przez Stephena Tolkina, którego premiera zapowiedziana jest na kanale Llifetime 14 stycznia. W głównych bohaterów wcielili się znani dobrze, szczególnie z produkcji z lat 80. i 90., Cybill Shepherd („Na wariackich papierach”) i Steve Guttenberg („Akademia policyjna”). W sieci udostępniono właśnie krótką zapowiedź tego filmu.

W zwiastunie wcielający się w Daniela Steve Guttenberg pyta grającą Nancy Cybill Shepherd, jakie to ma znaczenie, czy jej książki zostaną opublikowane. Czy to znaczy, że w fabule morderstwo będzie w jakimś stopniu motywowane komentarzami małżonka? Tego nie wiemy i media również na ten temat milczą. W prawdziwym życiu zabójstwa dokonano z prozaicznego powodu. Jak dowiedli prokuratorzy, Nancy uśmierciła Daniela dla pieniędzy z polis ubezpieczeniowych. Łącznie na jego śmierci mogła zyskać prawie 1,5 miliona dolarów.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun filmu „How To Murder Your Husband: The Nancy Brophy Story”:

[am]
fot. (1) KPTV/Lifetime, (2) LinkedIn/Lifetime

Tematy: , , ,

Kategoria: film