HBO udostępnia zwiastun serialu „Ród smoka”. Martin: „będzie mnóstwo smoków i bitew, ale kręgosłupem opowieści są ludzkie konflikty”

5 maja 2022

Stacja HBO udostępniła zwiastun dziesięcioodcinkowego serialu „Ród smoka”, który opowiada o historii rodu Targaryenów i o zdarzeniach dziejących się 200 lat przed sagą „Pieśń lodu i ognia” Martina oraz nakręconym na jej podstawie serialem „Gra o tron”.

„Gra o tron” zaczynała się w epoce, w której smoki wyginęły. Dlatego narodziny trzech nowych gadów tego gatunku były wielkim wydarzeniem w całym Westeros, a ich posiadaczkę, Daenerys Targaryen, uczyniły główną siłą polityczną i militarną. Jednak na długo przed „Grą o tron” żyło znacznie więcej smoków. I to właśnie o tych czasach opowiada serial „Ród smoka”.

Produkcja powstaje na podstawie opowiadań George’a R.R. Martina „Księżniczka i królowa” oraz „Książę łotrzyk”, które pisarz później przerobił na fragmenty książki „Ogień i krew”.

„Tym z was, którzy lubią skomplikowane, skonfliktowane, niejednoznaczne postacie (tak jak ja), myślę, że spodoba się ten serial. Z pewnością będzie w nim mnóstwo smoków i bitew, ale kręgosłupem opowieści są ludzkie konflikty, miłość i nienawiść, dramaturgia oparta na postaciach, a nie akcji/przygodzie” – zapowiada Martin, który jest współtwórcą i producentem wykonawczym „Rodu smoka”.

W serialu występują m.in. Paddy Considine, Matt Smith, Olivia Cooke, Emma D’Arcy, Steve Toussaint, Eve Best, Sonoya Mizuno, Fabien Frankel oraz Rhys Ifans. Drugim współtwórcą „Rodu smoka”, a także showrunnerem, producentem wykonawczym oraz scenarzystą jest Ryan Condal. Reżyserem, producentem wykonawczym i drugim showrunnerem jest Miguel Sapochnik. Dziesięcioodcinkowa produkcja zadebiutuje w HBO oraz HBO Max 22 sierpnia.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun „Rodu smoka”:

Plakaty przedstawiające postaci występujące w serialu „Ród smoka”:

[am]

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: film