HBO pracuje nad czterema serialami ze świata „Gry o tron”!

5 maja 2017


To już niemal pewne ? telewizyjny świat „Gry o tron” na podstawie sagi George’a R.R. Martina zostanie rozbudowany o zupełnie nowe seriale. Ogłoszono nazwiska scenarzystów, którzy zajmą się planowanymi realizacjami.

Na temat spin-offów serialu „Gra o tron” mówiło się od dawna. W ubiegłym roku Casey Bloys, szef programowy stacji HBO, zapewnił: „Rozmawiamy o tym. To coś, czemu nie jestem przeciwny. Jednak, co oczywiste, taki projekt musi mieć sens pod względem kreatywnym. Co więcej, nie sądzę, żeby Weiss i Beioff (producenci serialu – przyp.red.) mogli się tym teraz w pełni zająć, gdy mają na swojej głowie produkcję nowego sezonu. To intensywne doświadczenie. W tym momencie nie posiadamy żadnych konkretnych planów na temat kontynuacji”.

Plany jednak się pojawiły. Nic wszakże dziwnego, jako że już w lipcu tego roku zostanie wyemitowany przedostatni, siódmy sezon produkcji HBO. Włodarze studia chcą zatem przygotować coś, co mogłoby zastąpić hitowy serial. „Gra o tron” powstała na bazie literackiej sagi „Pieśń lodu i ognia” cieszy się przecież niesłabnącą popularnością ? dość powiedzieć, że finał szóstego sezonu przyciągnął w noc nadawania blisko 9 milionów widzów. Zrozumiałe jest zatem zainteresowanie szefów stacji stworzeniem nowych seriali rozgrywających się w świecie Westeros.

HBO ogłosiło nazwiska scenarzystów, który zajmą się tworzeniem skryptów. Będą to następujący scenarzyści: Max Borenstein („Godzilla”, „Kong: Wyspa Czaszki”), Jane Goldman („Kick-Ass”, „Osobliwy dom Pani Peregrine”), Brian Helgeland („Rzeka tajemnic”, „Krucjata Bourne?a”) oraz Carl Wray („Mad Men”). Warto dodać, że w proces powstawania będzie zaangażowany również George R.R. Martin, który ma konsultować się z Goldmanem oraz Wray?em. Nad nowymi projektami czuwać będą również Dan Weiss oraz David Benioff, producenci serialu „Gra o tron”, którzy nie będą jednak zajmować się pisaniem skryptów.

Choć nie znamy żadnych, nawet najdrobniejszych detali fabularnych, ani orientacyjnej daty premiery, to osoby związane z HBO zapewniają, że poszczególne seriale będą „ukazywać zupełnie różne czasy z uniwersum stworzonego przez George?a Martina”. Całkiem więc możliwe, że filmowcy wykorzystają materiał zawarty w zbiorku „Rycerz Siedmiu Królestw” i przybliżą losy Dunka oraz jego kumpla Jaja.

Przypominamy, że rozstrzygnięcie batalii o Żelazny tron i ostateczna konfrontacja z Białymi Wędrowcami rozpocznie się już tego lata ? emisja nowych odcinków zapowiedziana jest na 16 lipca na kanale HBO. Siódmy sezon będzie liczyć siedem epizodów. Ostatnia, ósma odsłona serii, do której scenariusze piszą obecnie Weiss oraz Benioff, zamknie się prawdopodobnie w przedziale pomiędzy sześcioma a ośmioma epizodami.

[mw]
źródło: Variety, Deadline

Tematy: , , , ,

Kategoria: film