HBO nie zrealizuje drugiego sezonu „Krainy Lovecrafta”. Czy serial na podstawie powieści Matta Ruffa ma jeszcze szansę na kontynuację?

12 lipca 2021

Serial „Kraina Lovecrafta” na podstawie powieści Matta Ruffa cieszył się na tyle dużą popularnością, że showrunnerka Misha Green z niewielkim zespołem zaczęła pracować nad pomysłami na kontynuację historii. Ostatecznie HBO podjęto jednak decyzję, by nie kręcić drugiego sezonu. Ale pojawił się cień szansy na realizację.

Wszystko wskazywało na to, że serial „Kraina Lovecrafta” był sporym sukcesem. Ostatni odcinek zebrał przed telewizorami w Stanach Zjednoczonych 1,5 miliona widzów, co uczyniło go najchętniej oglądanym nowym odcinkiem oryginalnego serialu w HBO Max w pierwszym dniu dostępności.

Pierwszy sezon wyczerpał materiał z powieści Matta Ruffa o tym samym tytule, ale wydawało się, że HBO pójdzie śladem „Wielkich kłamstewek” i stworzy własną kontynuację. Jeszcze w lutym szef programowy stacji, Casey Bloys, wypowiadał się na ten temat pozytywnie.

Już po emisji finałowego odcinka Green zdradziła w wywiadzie dla Deadline, jakie ma plany względem kontynuacji. „Wyobrażam sobie drugi sezon jako utrzymany w duchu powieści Matta Ruffa, eksplorujący przestrzeń narracyjną gatunku, w którym osoby o innym niż biały kolorze skóry były zazwyczaj pomijane” – powiedziała.

Teraz jednak HBO ostatecznie zdecydowało, że kontynuacji nie będzie. W oświadczeniu napisano, że stacja „wyraża wdzięczność dla utalentowanej ekipy i dla Mishy Green za stworzenie tej przełomowej serii”, ale drugi sezon nie zostanie nakręcony.

Tuż po tym, jak HBO oznajmiło swoją decyzję, showrunnerka opublikowała na Twitterze kilka szczegółów na temat tego, co miało znaleźć się w kontynuacji. Green pokazała przygotowaną na potrzeby produkcji mapkę, informując, że drugi sezon „Krainy Lovecrafta” rozgrywa się w nowym świecie umiejscowionym na terenie USA. Mają to być Suwerenne Stany Zjednoczone.

W kolejnej wiadomości twórczyni serialu dodała, że zajmujące środek kraju terytorium białych – Whitelands – jest „całkowicie opanowane przez zombie”.

Pomysły Mishy Green mają jeszcze jednak cień szansy, by rozwinąć się w pełnoprawny drugi sezon, ponieważ scenarzystka podpisała właśnie nowy kontrakt z Apple TV+. Na razie wiadomo, że w ramach kontraktu będzie realizowała szereg różnych produkcji telewizyjnych dla Apple TV+ (których tytułów aktualnie nie znamy), ale pojawiły się spekulacje, że dla „Krainy Lovecrafta” nie wszystko jeszcze stracone. To jednak w głównej mierze domysły, ponieważ żadne oficjalne deklaracje się w tej sprawie nie pojawiły.

[kch]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film