Harrison Ford w nowej ekranizacji powieści „Zew krwi” Jacka Londona. Zobacz zwiastun

20 listopada 2019


Choć twórczość Jacka Londona jest powszechnie ceniona, to producenci kinowi i telewizyjni w ostatnim czasie stosunkowo rzadko czerpali z dorobku amerykańskiego pisarza. Teraz wreszcie pojawiła się pierwsza zapowiedź wysokobudżetowego filmu na podstawie powieści „Zew krwi”.

W głównej roli w kosztującej blisko 92 miliony dolarów ekranizacji wystąpi Harrison Ford, który wcieli się w poszukiwacza przygód Johna Thorntona. Na jego drodze los stawia psa o imieniu Buck. Akcja literackiego pierwowzoru rozgrywa się pod koniec XIX wieku na Alasce, gdzie na dobre rozgorzała gorączka złota. Buck, będący mieszanką bernardyna i szkockiego collie, w wieku czterech lat zostaje sprzedany handlarzowi psów, aby z dnia na dzień znaleźć się w wyjątkowo trudnych warunkach w krainie bezkresnej zimy. To właśnie lodowa aura sprawia, że Buck czuje w sobie tytułowy „Zew krwi”. W pełnej przygód podróży w nieznane, która go czeka, towarzyszyć mu będzie nowy przyjaciel, John Thornton.

Reżyserii filmu podjął się Chris Sanders, który jest znany z popularnych animacji „Lilo i Stich” oraz „Jak wytresować smoka”. Ten wybór nie powinien dziwić, ponieważ ekranizacja powieści Jacka Londona ma łączyć grę aktorską ze światem zwierząt wygenerowanym komputerowo (CGI). Napisaniem scenariusza na podstawie książki zajął się Michael Green, który ma w dorobku m.in. skrypty do najnowszej kinowej adaptacji „Morderstwa w Orient Expressie” i filmu „Blade Runner 2049”.

W obsadzie, obok Harrisona Forda, zobaczymy również: Dan Stevens, Omar Sy, Cara Gee i Karen Gillan. W ekipie filmowców znalazł się też polski akcent ? operatorem jest bowiem nasz rodak, Janusz Kamiński. Premiera filmu w Stanach Zjednoczonych zapowiedziana jest na 21 lutego 2020 roku.

Harrison Ford jest już czwartą gwiazdą Hollywood, która wcieliła się w Johna Thorntona. Wcześniej tę postać grali Jack Mulhall (1923 rok), Clark Gable (1935), Charlton Heston (1972) i Rutger Hauer (1997). Jak poradzi sobie Ford? Przekonamy się już niebawem.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun nowej ekranizacji powieści „Zew krwi”:

Plakat promujący film „Zew krwi” z Harrisonem Fordem w roli głównej:

[mw]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film