Gwiazda „Breaking Bad” w serialu na podstawie opowiadań Philipa K. Dicka

13 maja 2016

Bryan_Cranston_serial_Dick
Aktor Bryan Cranston znany z serialu „Breaking Bad” wystąpi w nowej 10-odcinkowej produkcji stacji Channel 4 zatytułowanej „Electric Dreams: The World of Philip K Dick” (z ang. „Elektryczne sny: Świat Philipa K. Dicka”).

Każdy z odcinków serialu będzie stanowił odrębną fabułę opartą na jednym z opowiadań Philipa K. Dicka. „Te opowiadania stanowią jedne z najbardziej olśniewających prac koncepcyjnych w jego karierze, a fakt, że zostaną zaadaptowane przez tak różnorodną grupę twórczych osób, uznaję za prawdziwy zaszczyt” – powiedziała Isa Dick Hackett, córka zmarłego przed 34 laty pisarza i zarazem jedna z producentek wykonawczych zapowiadanego serialu.

Za napisanie scenariusza do „Electric Dreams: The World of Philip K Dick” odpowiada nominowany do nagrody Emmy Ronald D. Moore, który dał się ostatnio poznać z pracy przy cieszącym się sporym uznaniem remake’u serialu „Battlestar Galactica”. „Jako wieloletni fan twórczości Philipa K. Dicka poczytuję sobie za ogromny zaszczyt i wielką radość możliwość bycia częścią tego serialu” – powiedział Moore. „Jego opowiadania są dla twórców skarbnicą materiałów do czerpania, dlatego też myślę, że zapowiada się bardzo ekscytujący projekt”.

Z występu w serialu cieszy się Bryan Cranston. „To elektryczne marzenie, które się spełniło. Jesteśmy podekscytowani, że możemy odkrywać i rozszerzać wciąż aktualne motywy obecne w niesamowitych dziełach tego literackiego mistrza” – powiedział.

Po sukcesach, jakie na ekranach kinowych odniosły takie produkcje, jak „Łowca androidów”, „Raport mniejszości” czy „Pamięć absolutna”, proza Philipa K. Dicka znajduje coraz większe zainteresowanie u producentów telewizyjnych. „Electric Dreams” to trzeci serial w ciągu ostatnich dwóch lat, o którego realizację się pokuszono.

[am]
fot. Gage Skidmore

Tematy: , , ,

Kategoria: film