banner ad

Guy Pearce jako Ebenezer Scrooge w nowej ekranizacji „Opowieści wigilijnej” Dickensa. Zobacz zwiastun

5 listopada 2019


Stacja BBC udostępniła zwiastun nowej ekranizacji „Opowieści wigilijnej” Charlesa Dickensa. Za realizację miniserialu odpowiada twórca „Peaky Blinders” oraz producenci „Tabu”. W Ebenezera Scrooge’a wciela się australijski aktor Guy Pearce.

Autor scenariusza i jeden z producentów wykonawczych, Steven Knight („Peaky Blinders”), powiedział: „Ta produkcja z szacunkiem zaprezentuje to, co uważamy za aktualną interpretację ponadczasowej historii”. Nowa ekranizacja „Opowieści wigilijnej” składać się będzie z trzech jednogodzinnych odcinków. Miniserial wyprodukowały firmy Scott Free London Ridleya Scotta oraz Hardy Son & Baker Toma Hardy?ego.

W roli Ebenezera Scrooge’a, zgorzkniałego, nieprzystępnego samotnika dbającego jedynie o własne pieniądze, którego podczas nocy wigilijnej odwiedzają cztery duchy, zobaczymy Guya Pearce’a. Niektórzy mogą ze zdziwieniem stwierdzić, że wygląd aktora daleko odbiega od powszechnie przyjętego w popkulturze wizerunku bohatera jako pomarszczonego staruszka. Warto jednak przypomnieć, że w oparciu o treść noweli Dickensa ustalono, że Scrooge był mężczyzną po pięćdziesiątce, podobnie jak Guy Pearce.

„Opowieść wigilijna” to pierwsza z pięciu ekranizacji prozy Charlesa Dickensa, które Steven Knight ma zaadaptować w najbliższych 6-7 latach. W jednym z wywiadów filmowiec wymienił „Davida Copperfielda”, „Olivera Twista” i „Wielkie nadzieje”, więc jest duże prawdopodobieństwo, że to właśnie te dzieła Dickensa trafią ponownie na ekran. Wszystkie zapowiadane produkcje mają być zrealizowane w nowoczesny sposób, przypominając do pewnego stopnia serial „Tabu”.

„Gdyby w tamtych czasach była telewizja, myślę, że Dickens zajmowałby się pisaniem seriali, ponieważ tak właśnie pracował. Swoje powieści pisał w odcinkach i publikował w gazetach. Pojawiały się cliffhangery i ludzie czekali na następny epizod. Na ile pozwalały mu ówczesne zwyczaje, Dickens zajmował się pisaniem o mroczniejszej stronie Londynu, biedzie i rzeczach, które się wtedy działy. Nie mógł jednak tak realistycznie przedstawić detali, jak my możemy to zrobić teraz. Staram się więc robić rzeczy, które są prawdopodobnie sugerowane przez Dickensa, a które my możemy faktycznie wyrazić” ? skomentował Steven Knight

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun „Opowieści wigilijnej”, której premiera zaplanowana jest na koniec grudnia 2019 roku:

[am]
fot. BBC

Tematy: , , , ,

Kategoria: film