banner ad

Guillermo Del Toro nakręci dla Netfliksa animowany musical na podstawie „Pinokia”

23 października 2018


Zdobywca Oscarów Guillermo del Toro nakręci dla Netfliksa pełnometrażową kukiełkową animację na podstawie „Pinokia” Carla Collodiego. Autor „Labiryntu fauna” i „Kształtu wody” będzie reżyserem i producentem zapowiadanego widowiska, a także weźmie udział w pisaniu scenariusza.

Del Toro umieści akcję „Pinokia” we Włoszech w latach 30., pod rządami faszystów, gdy Benito Mussolini konsolidował władzę w kraju. Ma to być mroczna, musicalowa wersja słynnej historii Carla Collodiego, zrealizowana przy pomocy kukiełek metodą poklatkową. Projekt stanowi życiową ambicję reżysera. „Żadna inna forma sztuki nie miała tak dużego wpływu na moje życie i twórczość, jak animacja, a z żadną inną postacią nie czułem się tak głęboko i osobiście związany, jak z Pinokiem. W naszej opowieści Pinokio jest niewinną duszą, zagubioną w świecie, którego nie jest w stanie pojąć. Wyrusza w niezwykłą podróż, która pozwala mu zrozumieć swojego nieczułego ojca i otaczającą go rzeczywistość. Odkąd sięgam pamięcią, zawsze chciałem zrobić ten film, dlatego dziękuję zdolnemu zespołowi Netfliksa za niepowtarzalną okazję, aby przedstawić widzom na całym świecie moją wersję tej niezwykłej marionetki zmienionej w chłopca” – komentuje Guillermo del Toro.

Nowy film to rozwinięcie dotychczasowej współpracy Netfliksa z Guillermem del Torą, który stworzył dla serwisu nagrodzony statuetkami Emmy serial „Łowcy trolli”. Jest także twórcą mającego ukazać się wkrótce na tej platformie serialu „Guillermo del Toro Presents 10 After Midnight”. „W ciągu swojej wybitnej kariery Guillermo po mistrzowsku tworzył inspirujące widzów magiczne światy pełne niezapomnianych i wspaniałych bohaterów, od potworów w 'Labiryncie fauna’ po wodnego stwora w ’Kształcie wody’. Niezmiernie cieszymy się z rozwoju naszej współpracy z Guillermem i jesteśmy przekonani, że widzowie na całym świecie pokochają jego niezwykle poruszającą wizję 'Pinokia’ stworzoną specjalnie dla Netfliksa” – powiedziała Melissa Cobb, wiceprezes Netfliksa ds. treści dla dzieci i rodziny

„Pinokio” to wspólna produkcja Guillerma del Tora, Jim Henson Company i firmy ShadowMachine, która zrealizuje animację metodą poklatkową. Oprócz del Tora za produkcję odpowiadają Lisa Henson, Alex Bulkley, Corey Campodonico i Gary Ungar (Exile Entertainment). Koproducentem filmu jest Blanca Lista. Współautorem scenariusza będzie Patrick McHale („Po drugiej stronie muru”, „Pora na przygodę!”). Wspólnie z del Torą film wyreżyseruje Mark Gustafson („Fantastyczny Pan Lis”). Za scenografię będzie odpowiadać m.in. Guy Davis. Wykonanie lalek powierzono studiu Mackinnon and Saunders („Gnijąca panna młoda”). Netflix planuje rozpoczęcie produkcji „Pinokia” tej jesieni.

Filmowcy mają czerpać inspirację z ilustracji Grisa Grimly’ego do „Pinokia”. Na załączonych grafikach możecie zobaczyć pierwsze prace koncepcyjne do animacji del Tora wykonane kilka lat temu.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film