Grecy zainteresowani przeniesieniem na ekran powieści „Katharsis” Macieja Siembiedy. Prawa filmowe sprzedane

17 października 2022

Grecy wyrażają zainteresowanie sfilmowaniem „Katharsis” Macieja Siembiedy. Wydawnictwo Agora kilka dni temu zawarło umowę, która otwiera drogę do przeniesienia na ekran tegorocznego bestsellera pisarza.

Jak informuje Maciej Siembieda, adaptację wyreżyserować ma Sebastian Chondrokostas, polski reżyser greckiego pochodzenia, który „rozpoczął już rozmowy ze znanym producentem oraz wiodącym studiem filmowym w Atenach”. Autor „Katharsis” otrzymał też zaproszenie do współpracy przy tworzeniu scenariusza zapowiadanej produkcji.

Powieść Siembiedy ma potencjał, by zainteresować widzów filmowych zarówno w Polsce, ale i w Grecji, ponieważ jej wielowątkowa fabuła skupia się na wciąż mało znanych losach greckich imigrantów napływających do Polski na przełomie lat 40. i 50. ubiegłego wieku.

Od wakacji autor zasypywał czytelników informacjami o sprzedaży praw filmowych do swoich kolejnych książek, począwszy od „Gambitu”, a na serii o Jakubie Kani skończywszy. Pozostaje mieć nadzieję, że przynajmniej część tych projektów ujrzy światło dzienne.

Tymczasem Maciej Siembieda zapowiada już kolejną książkę. 9 listopada do sprzedaży trafi „Kołysanka”, w której powróci Jakub Kania, by zbadać zagadkową sprawę wizyty światowej sławy kompozytora Arama Chaczaturiana na Śląsku Opolskim, a także rodzinne sekrety i tajemnice pałacu w Kopicach. Powieść tradycyjnie ukaże się nakładem Wydawnictwa Agora.

[am]
fot. Maciej Siembieda/Facebook


Tematy: , , , , ,

Kategoria: film