Google oferuje wirtualny spacer po mieszkaniu serialowego „Sherlocka”

10 stycznia 2017


Google Street View oferuje możliwość wirtualnego spaceru po mieszkaniu zajmowanym przez najsłynniejszego detektywa wszech czasów w popularnym serialu stacji BBC zatytułowanym „Sherlock”.

Baker Street to prawdopodobnie jedna z najbardziej znanych londyńskich ulic. Jest tak za sprawą sir Artura Conana Doyle?a, który postanowił właśnie w tym miejscu ulokować mieszkanie Sherlocka Holmesa. Numer budynku 221B był fikcyjny. W tamtym czasie ulica kończyła się w okolicy numeru 100. Autor prawdopodobnie dlatego wybrał tak wysoki numer, aby oszczędzić ewentualnym mieszkańcom kłopotów wynikłych z popularności opowiadań. I faktycznie, gdy w latach 30. ubiegłego wieku nieparzyste numery od 2015 do 229 zostały przydzielone długiemu budynkowi, jego mieszkańcy zaczęli otrzymywać korespondencję od fanów Sherlocka z całego świata. Listów było tak dużo, że ustanowili stałego sekretarza, aby poradzić sobie z korespondencją. Od 1990 roku Muzeum Sherlocka Holmesa, opatrzone fikcyjnym adresem stworzonym przez Doyle’a, znajduje się tak naprawdę między numerami 237 i 241 na Baker Street.

Kiedy BBC przystąpiło do realizacji serialu przedstawiającego uwspółcześnione wersje przygód Sherlocka, w którego wcielił się Benedict Cumberbatch (jak się okazało niedawno, aktor jest dalekim krewnym Arthura Conana Doyle’a), jego mieszkanie również umieszczono na Baker Street 221B. Zdjęcia wnętrz apartamentu realizowano jednak gdzie indziej, mianowicie pod North Gower Street 187 w Londynie. Właśnie to mieszkanie zajmowane przez serialowego Sherlocka możecie dzięki współczesnej technologii obejrzeć w Google Street View.

[am,mw]

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: film