François Ozon nakręcił film oparty na autobiograficznej powieści Emmanuèle Bernheim. Zobacz zwiastun „Wszystko poszło dobrze”. Kiedy premiera?

27 grudnia 2021

François Ozon, autor takich filmów jak „8 kobiet”, „Basen” czy „Podwójny kochanek”, po raz kolejny daje dowód na to, jak różnorodnym jest twórcą. Nowe dzieło francuskiego reżysera nosi tytuł „Wszystko poszło dobrze” i powstało na podstawie autobiograficznej powieści Emmanuèle Bernheim. Tym razem Ozon sięgnął po formułę dramatu z elementami ironicznego humoru, by opowiedzieć o trudnych rodzinnych relacjach i wadze podejmowanych decyzji. W sieci możemy obejrzeć polski zwiastun filmu, który trafi do kin pod koniec stycznia.

Scenariusz „Wszystko poszło dobrze” oparty jest na autobiograficznej powieści Emmanuèle Bernheim, z którą reżyser wielokrotnie pracował przy swoich produkcjach. Bernheim zmarła w 2017 roku, a Ozon postanowił nakręcić ten film, i złożyć tym samym hołd przyjaciółce. Wspólnie z aktorami, których zaprosił do współpracy stworzyli rodzinną historię, która pomimo ciężaru tematycznego jest opowiedziana w sposób lekki i żartobliwy.

Kiedy Emmanuèle przerywa pracę i podnosi słuchawkę telefonu, jeszcze nie wie, jak wiele zmieni on w jej życiu. Okazuje się, że 85-letni ojciec kobiety na skutek udaru w ciężkim stanie trafił do szpitala. Zaniepokojona bohaterka ma jednak nadzieję, że i tym razem mężczyzna wyjdzie z tego bez szwanku.

Wraz z siostrą wpadają w spiralę szpitalnego życia, większość czasu spędzając przy łóżku osłabionego André. To dla Emmanuèle chwila na spojrzenie w przeszłość i przeanalizowanie skomplikowanych relacji z ojcem. Sytuacja w jednej chwili się odwróciła, bo nagle on stał się całkowicie zależny od córki. Zwłaszcza że udar spowodował nieodwracalne zmiany w organizmie mężczyzny. Kiedy André przekonuje się, że czeka go jedynie powolna wegetacja, prosi córkę, by pomogła mu umrzeć. Tyle że we Francji równoznaczne jest to ze złamaniem prawa. Sytuację komplikuje obecność niejakiego Gerarda, co jakiś czas pojawiającego się w szpitalu…

W rolach głównych we „Wszystko poszło dobrze” wystąpiły gwiazdy europejskiego kina: Sophie Marceau, André Dussollier i Charlotte Rampling. Premiera filmu w polskich kinach zaplanowana jest na 28 stycznia. Dystrybutorem ekranizacji jest Aurora Films. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun:

Prezentujemy plakat promujący film „Wszystko poszło dobrze”. Obraz François Ozona wejdzie do polskich kin pod patronatem Booklips.pl.

[am]
fot. Mandarin Films/Aurora Films

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: film