Firma producencka J.J. Abramsa planuje nakręcić serial na podstawie „Billy’ego Summersa” Stephena Kinga

2 lutego 2022

Należąca do J.J. Abramsa firma producencka Bad Robot zamierza zrealizować serial oparty na ubiegłorocznej powieści Stephena Kinga zatytułowanej „Billy Summers”. Trwają właśnie negocjacje dotyczące warunków umowy.

Adaptacją książki na potrzeby limitowanej serii mają zająć się Ed Zwick i Marshall Herskovitz. Zwick prawdopodobnie wyreżyseruje też od sześciu do dziesięciu odcinków. Droga „Billy’ego Summersa” na ekran jeszcze daleka, ale jej realizacja wydaje się tylko kwestią dopięcia szczegółów umowy, zważywszy na fakt, że Stephen King regularnie współpracuje z firmą producencką J.J. Abramsa. Bad Robot czuwała nad serialem „11.22.63” na podstawie powieści „Dallas ’63”, wyprodukowała dwusezonową antologię „Castle Rock”, a także niedawną ekranizację „Historii Lisey”, do której King sam napisał scenariusz. W planach jest też serialowy spin-off „Lśnienia” zatytułowany „Overlook”.

Wprawdzie teraz autor powieści nie udzielił żadnego komentarza, ale przy okazji zeszłorocznej premiery „Historii Lisey” wypowiedział zdanie, które wiele mówi o tym, dlaczego tak chętnie godzi się na serialowe adaptacje: „Dzięki Bogu za streaming, ponieważ otrzymujemy szansę, by opowiedzieć historię z odrobiną niuansów, dodać trochę więcej struktury”.

Wydana w 2021 roku powieść „Billy Summers” opowiada o byłym snajperze, który pracuje jako płatny zabójca. Chcąc przejść na emeryturę, podejmuje się ostatniego, dobrze płatnego zlecenia. Musi zaszyć się w cichym mieście pod przykrywką początkującego pisarza i czekać na odpowiedni moment, by zapolować na swój cel. Bohater zaczyna jednak być coraz bardziej sceptyczny wobec swoich mocodawców i roli, jaką ma pełnić w powierzonym zadaniu. Jakby mało miał kłopotów, los stawia na jego drodze pokrzywdzoną młodą kobietę, która potrzebuje pomocy Książka ukazała się w Polsce nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka.

[edm]
fot. Kinga: CBS Sunday Morning, Abramsa: Dick Thomas Johnson/Flickr


Tematy: , , , , ,

Kategoria: film