banner ad

Firma producencka Aurum Film kupiła prawa do ekranizacji „Wiatrołomów” Roberta Małeckiego

29 marca 2023

Wydawnictwo Literackie, które opublikowało „Wiatrołomy”, czyli pierwszą część nowego cyklu kryminalnego Roberta Małeckiego o policjantach z bydgoskiego Archiwum X, poinformowało, że prawa do ekranizacji książki kupiła firma producencka Aurum Film.

„Bardzo mocno trzymam kciuki za ekranizację 'Wiatrołomów’ i za zdolnego i uznanego producenta, czyli Aurum Film. Mam nadzieję, że wspólnie z czytelnikami będziemy mogli w niedalekiej przyszłości oglądać Marię Herman i Olgierda Borewicza na ekranie” – powiedział Robert Małecki.

Czytelnicy polskich kryminałów dobrze znają Roberta Małeckiego. Ich serca zdobył serią kryminalną o komisarzu Bernardzie Grossie oraz drugą, której głównym bohaterem był dziennikarz Marek Bener. W 2022 roku pisarz przeszedł Czwartej Strony do Wydawnictwa Literackiego, gdzie w październiku ukazała się jego powieść „Wiatrołomy”, pełna napięcia i zwrotów akcji historia śledztwa w sprawie porwania dwumiesięcznego dziecka. Do zbrodni doszło na początku lat 90. w Grudziądzu, a przestępców nie udało się złapać i ukarać. Trzy dekady później śledczy z bydgoskiego Archiwum X otwierają akta starej sprawy, by spróbować rozwikłać zagadkę.

„’Wiatrołomy’ to historia niezwykle filmowa – z ogromnym potencjałem nie tylko ze względu na fabułę, ale przede wszystkim nieszablonowych bohaterów. Odbiegają oni od schematów, a sytuacje, w które są uwikłani, i konieczność mierzenia się z samym sobą, sprawiają, że widzowie z zapartym tchem będą śledzić działania Marii i Olgierda” – skomentowała Aneta Hickinbotham, producentka i współwłaścicielka Aurum Film.

Aurum Film to ceniona firma producencka, która zrealizowała m.in. obsypaną nagrodami „Ostatnią rodzinę”, nominowane do Oscara „Boże Ciało”, a także ekranizację „Ciemno, prawie noc” Joanny Bator i serial „Żmijowisko” na podstawie powieści Wojciecha Chmielarza. Miejmy nadzieję, że do katalogu firmy dołączy wkrótce produkcja oparta na historii opisanej przez Roberta Małeckiego.

Tymczasem „Wiatrołomy” wkrótce doczekają się książkowej kontynuacji. Premiera powieści „Urwisko” zapowiedziana została na 26 kwietnia.

[am]
fot. główna: Zuza Krajewska/Warsaw Creative


Tematy: , , ,

Kategoria: film